MediaCat

Rüzgâr Mercedes’in yanında

Mercedes-Benz’den logosunu rüzgâr türbiniyle bir araya getiren reklam.

Rüzgâr Mercedes’in yanında

2022 yılı itibarıyla fabrikalarında tamamını yenilenebilir enerji kaynaklarından elde edilen elektrikle üretim yapmayı hedefleyen Mercedes-Benz, yeni global kampanyasında yollarda karşısına aldığı rüzgârla güçlerini birleştiriyor.

Lauren O’Connell’ın sesinden Beatles’ın “Come Together” şarkısı eşliğinde rüzgârın tüm gücüyle başrolde olduğu Publicis Emil imzalı reklam filmi rüzgâr türbininin Mercedes logosuna dönüşmesiyle noktalanıyor.

120 x 70 metre ölçülerindeki rüzgâr türbininin boy gösterdiği filmin çekimleri Ekim 2020’de Slovenya’da gerçekleşti. Publicis Global CCO’su Bruno Bertelli, çekim yerinin kusursuz olduğunu ancak ne gariptir ki o gün hiç rüzgâr olmadığını, son gün beliren sisin ise filmin sonunu daha etkileyici kıldığını söylüyor.

Arabaları daha aerodinamik hale getirebilmek adına otomobil üreticilerinin yıllardır rüzgârla mücadele ettiğini söyleyen Mercedes-Benz Global Kampanyalar ve Ürün İçeriği Başkanı Damir Maric, enteresan bir hikâyeyi görsel açıdan da çekici halde işleme arayışında olduklarını belirtiyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.