MediaCat

Rakiplerinin ambalajlarını da ödüle dönüştüren marka

McDonald’s İsveç’ten daha fazla insanı çöplerini doğru yere atmaya teşvik eden uygulama.

Geçtiğimiz yıl eylül ayı itibarıyla McDonald’s İsveç, müşterilerin paket servis ambalajlarını çöp kutusuna atmalarını teşvik eden bir uygulama başlatmıştı. Markanın mobil uygulamasına eklenen bir özellik sayesinde müşteriler, sipariş sonrasında çöplerini doğru yere yani çöp kutusuna attıklarını tarama yoluyla kanıtlayabiliyor ve karşılığında ödüllendiriliyordu. Bu sayede lansmandan günümüze 160 bin aşkın ödül dağıtılmıştı.

Marka şimdilerde Nord DDB işbirliğiyle hayata geçirdiği “Deal with the Trash” kampanyasıyla çevre dostu uygulamasını bir adım öteye taşıdığını duyuruyor. Öyle ki ülkedeki diğer fast food oyuncuları Max Burgers ve Burger King’in ambalajları da çöp kutusuyla buluştuğunda McDonald’s uygulaması aracılığıyla taranabilecek ve ödüle dönüşebilecek. Televizyon, dijital kanallar, sinema, basın ve açıkhavada yer alan kampanyayla daha fazla insan çöplerini doğru yere atmaya teşvik edilecek.

McDonald’s İsveç Pazarlama Başkanı Michaela Bognäs, “Müşterilerimizi doğru olanı yapıp çöplerini doğru yere atmaya teşvik ve motive etmek istiyoruz. Özelliğin bir süredir kullanılmasının ardından diğer markaları kapsayacak şekilde geliştirilebileceği fırsatını gördük. Paket servis ambalajlarından kaynaklı kirliliği önlemeye yönelik bir adımla, çöplerini doğru yere atma konusunda daha fazla insanın motive olacağını umuyoruz” diyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.