MediaCat

McDonald’s müşteri hizmetlerine Burger King desteği

Burger King’den ezeli rakibinin yardımına koşan kampanya.

McDonald’s müşteri hizmetlerine Burger King desteği

Rakibiniz müşteri hizmetleri tarafında sıkıntı yaşıyor ve gelen taleplerle yeterince ilgilenemiyor, sizin de müşterilerin mutsuz olmasına gönlünüz el vermiyorsa, insanların yüzünü güldürme görevi belki de size kalmış demektir.

Kampanyalarında McDonald’s ile uğraşmaktan hiç sıkılmayan Burger King’in geçtiğimiz günlerde Danimarka’da yapmaya çalıştığı tam da böyle bir hamle. Rakibinin Facebook sayfasına gelen müşteri yorumlarına yetişemediğini fark eden Burger King, ajansı Uncle Grey işbirliğiyle, “arkadaşı” McDonald’s’a yardım eli uzattı ve insanları mutlu etmeyi başardı. Marka, bir yanıt alabilmek için uzun süre beklemek zorunda kalanların derdine Whopper ikramıyla derman oldu.

Burger King İsveç ve Danimarka Pazarlama Direktörü Schröder, Burger King’in Facebook sayfasına gelenlerin maksimum 48 saat içerisinde yanıt alabileceğinin de vurgulandığı kampanyayı, “Müşteri hizmetleri, müşteri deneyiminin önemli bir parçası ancak iş online’a geldiğinde çok da harika bir iş yapmadığımızı fark ettik. Konuyu ele aldığımızda, yanıt almayı hak eden çok daha fazla sayıda burger sevdalısı olduğunu gördük. Whopper aşkı işleri bir parça toplayabilir umuduyla kolları sıvadık” sözleriyle değerlendiriyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.