MediaCat

Emrah Akay’ın Cannes Lions tahminleri

Sektörün önde gelenleri Cannes Lions 2019 favorilerini paylaşıyor.

Emrah Akay’ın Cannes Lions tahminleri

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali bu yıl 17 – 21 Haziran’da gerçekleşecek. Sektör etkinliğe hazırlanadursun, bizler de MediaCat olarak 2016 yılından bu yana yayınladığımız Cannes Lions özel haber dizimize kaldığı yerden devam ediyoruz.

Türkiye’nin önde gelen kreatiflerine Cannes’dan ödülle döneceğini öngördükleri favori kampanyalarını ve bu kampanyaları onlar için favori kılanın ne olduğunu sorduğumuz diziye 4129Grey CEO ve Chief Happiness Officer’ı Alemşah Öztürk‘ün ardından Come to Movida ECD’si Emrah Akay’la devam ediyoruz.

İşte Emrah Akay’a “Bu iş Cannes’dan ödülle dönmeli” dedirten kampanyalar…

Dream Crazy – Nike

Ajans: Wieden & Kennedy Portland

Eski NFL yıldızı Colin Kaepernick, bir maçtan önce ABD’nin ulusal marşı okunurken ayağa kalkmaz. Amacı ABD’de sağlık, eğitim, iş hayatı gibi her türlü alanda yaşanan ırkçı eşitsizliği protesto etmek ve bunlara dikkat çekmektir. Tıpkı zamanında Muhammed Ali’nin, 68 Yaz Olimpiyatları’nda Afro-Amerikan atletlerin yaptığı gibi… Ve kariyeri de işte sırf bu yüzden tehlikeye girer. Kısacası işsiz kalır, hiçbir takım onunla sözleşme imzalamaz. Hatta Trump, ‘Bayrağımıza saygısızlık eden o şerefsiz…” gibi konuşmalarıyla Colin’i hedef gösterir. İşte filmde Colin diyor ki,  “Believe in something, even if it means sacrificing everything”; yani, “Her şeyden vazgeçmek anlamına gelse bile, bir şeye inan”.

Bir kere müthiş cesur bir kampanya, nereden bakarsanız yani. Üstelik içindeki hikâyeler yukarıdakiyle sınırlı değil ve hepsi de gerçek. Bana kalırsa Cannes Lions’ı siler süpürür, en çok ödül alan kampanya olur.

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.