Jay Levinson Türkiye’de

Medyanet tarafından düzenlenen “internet ve sonsuza dek değişen pazarlama dünyası” konulu toplantıda online reklamcılığın geleceği konuşuldu.

08.12.2005 - 00:00 | MediaCat

Medyanet tarafından düzenlenen “internet ve sonsuza dek değişen pazarlama dünyası” konulu toplantıda online reklamcılığın geleceği konuşuldu. Pazarlama zirvesine de katılan “Gerilla Marketing” kavramının yaratıcısı olarak tanınan ve Guerrilla Marketing International’ın CEO’su Jay Conrad Levinson geceye katıldı.

Türkiye’ye ilk kez gelen ve katılımcılarla “internet ve pazarlama dünyası” üzerine deneyimlerini paylaşan Levinson, internetin geleneksel mecralar karşısındaki avantajlarından bahsetti: “Geleneksel reklam mecralarının en büyük alternatifi ve yeni sayılabilecek bir mecra olan internetin ulaştığı hedef kitle göz önüne alındığında, diğer mecralarla karşılaştırılamayacak kadar ölçülebilir ve ucuz. Ayrıca internet, tüketici davranışlarını değiştirmekte de önemli bir rol oynuyor. Dolayısıyla bu da pazarlama dünyasındaki akışı hızla değiştiriyor.”

Levinson, internetin önemine değinerek, bazı firmaların şu anda tüm bütçelerini bir web sitesi hazırlamak için harcadıklarını kaydetti. Başarılı bir web sitesinin sekiz temel özelliğe sahip olması gerektiğini ifade eden Levinson bu sekiz özelliği şöyle sıraladı: Planlama, içerik, tasarım, ilişki, üretim, takip etme (müşteriyi anında bilgilendirme, gelen talepleri anında karşılama), tanıtım, süreklilik ve güncelleme.

Doğan Gazetecilik İcra Kurulu Başkanı Hanzade Doğan ve Doğan Online İcra Kurulu Başkanı Orhan Göksal’ın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya bilişim, medya, reklam ve iş dünyasından çok sayıda konuk katıldı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.