Dünyayla konuşan pencereler

62 pencereden tüm dünyaya ortak mesaj.

29.04.2020 - 12:17 | Sencer Uçar

Dünyayla konuşan pencereler

Pencerelerin dış dünyayla kurduğumuz bağda belki de hiç olmadığı kadar öneme sahip olduğu bugünlerde tüm dünyaya ortak bir mesaj verme niyetiyle harekete geçen ajans KesselsKramer, Amsterdanlı kreatifleri Maartje Slijpen ve Brenda Waegemaekers önderliğinde sözü pencerelere bırakan bir projeye imza attı.

Aralarında Dogtooth ve The Lobster’ın senaristi Efthimis Filippou’nun da bulunduğu 62 sanatçının katılımıyla hazırlanan projede KesselsKramer Londra Kreatif Ortağı Dave Bell ve Filippou’nun hazırladığı metin parçalara bölündü ve sanatçılardan kendilerine düşen parçaları pencerelere yansıtmaları istendi.

Kreatifler Maartje Slijpen ve Brenda Waegemaekers, projenin çıkış noktasını şöyle açıklıyor: “Pencereden bakarken, dış dünyayla fiziksel olarak bağlanabilmenin tek yolunun bu olduğunu fark ettik ve sonra şunu merak ettik: Bu pencereler konuşabilseydi, bize ne söylerlerdi?”

Projenin hazırlanışı da pek kolay olmamış. İkilinin açıkladığına göre, karşılaşılan zorluklardan biri şehirler arasındaki saat farkı. Yüksek katlı binaların çekilmesi, noktalama işaretleri ve ufak pencereler de işi biraz zorlaştırmış.

Kaynak: Shots.net, The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.