4 günde 9 milyar görüntülenen el yıkama akımı

Dettol'ün Hindistan'da başlattığı akım insanları el yıkama konusunda bilgilendirmeyi amaçlıyor.

19.03.2020 - 10:29 | Sencer Uçar

4 günde 9 milyar görüntülenen el yıkama akımı

Tüm otoriteler coronavirus ile mücadelede el yıkamanın önemini ısrarla vurgularken; el dezenfektanı, dezenfektan sprey ve mendil üreticisi Dettol de Hindistan’da halkın el yıkamanın önemi hakkında bilinçlenmesi amacıyla TikTok üzerinden bir akım başlattı.

Reckitt Benckiser markalarından Dettol’ün başlattığı meydan okuma akımı dört gün gibi kısa bir sürede 8,7 milyar görüntülenme elde etti. #HandWashChallenge etiketiyle hayata geçirilen proje için özgün bir şarkı ve el yıkama aşamalarını anlatan filtre hazırlandı. TikTok kullanıcıları, Dettol’ün sıraladığı el yıkama aşamalarını dans eşliğinde yapıyor ve diğerlerini de bu akıma katılmaya çağırıyor.

@urvashirautelaWash Hands and Stay Cool ##HandWashChallenge @dettol_india♬ Hand Washing Song – Viruss

@riyaz.14Swag se wash karo #h#andwashchallenge @dettol_india♬ Hand Washing Song – Viruss

#HandWashChallenge akımının hızlıca yayılabilmesi için marka, ülkede takipçi sayısı bir hayli yüksek influencer’larla işbirliğine gitti. Bu isimler arasında oyuncular Riyaz Aly (31,9 milyon takipçi) ve Avneet Kaur (19,9 milyon takipçi), Nisha Guragain (22,5 milyon takipçi), Suraj Pal Singh (14 milyon takipçi), Urvashi Rautela (5,2 milyon takipçi) yer alıyor. Markanın şu ana kadar 17 influencer’ın videolarını paylaştığı TikTok hesabının takipçi sayısı ise 18 binden 130 bine yükselmiş durumda. TikTok’un Hindistan’da aylık aktif kullanıcı sayısı ise 81 milyon.

Dettol’ün başlattığı #HandWashChallenge’ın yanı sıra platform çeşitli el yıkama meydan okumalarına da ev sahipliği yapıyor. TikTok ve Dünya Sağlık Örgütü işbirliğiyle hayata geçirilen #safehands akımı da şu ana kadar 800 milyondan fazla görüntülendi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.