Dünyanın en yüksek bağış kutusu

Burj Khalifa'yı dünyanın en yüksek bağış kutusuna dönüştüren kampanya.

10.06.2020 - 17:23 | Sencer Uçar

Dünyanın en yüksek bağış kutusu

828 metre yüksekliğiyle dünyanın en yüksek gökdeleni unvanını elinde bulunduran Burj Khalifa, coronavirus pandemisi nedeniyle zor günler geçirenlere yardım eli uzatılması amacıyla dünyanın en yüksek bağış kutusuna dönüştürüldü.

MullenLowe MENA ve yardım kuruluşu Mohammed bin Rashid Al Maktoum Global Initiatives (MBRGI) işbirliğiyle geçtiğimiz ay hayata geçirilen kampanyada Burj Khalifa’nın dış cephe aydınlatmasında kullanılan 1,2 milyon lamba satışa çıkarıldı. Her bir lambanın fiyatı, bir öğüne denk gelecek şekilde 3 dolar olarak belirlendi. Aralarında Amazon, VISA, McDonalds, Unilever’in de bulunduğu şirketlerle birlikte yardım kuruluşları ve bireylerin de katıldığı bağış hareketinde 1,2 milyon lambanın tamamı dokuz gün içerisinde satıldı.

Umuda ve dayanışmaya olan inancın vurgulandığı bağış hareketinde bağış yapanlara, yönlendirildikleri mikro site aracılığıyla kendi lambalarını gerçek zamanlı takip etme olanağı sunuldu. Aynı sitede dünyanın dört bir yanından gelen dayanışma mesajları paylaşıldı. Kampanya boyunca her akşam Burj Khalifa’nın aydınlatmasıyla mevcut durum hakkında bilgi verildi.

KÜNYE

  • Reklamveren: Mohammed bin Rashid Al Maktoum Global Initiatives (MBRGI)
  • Reklam Ajansı: MullenLowe MENA
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.