BKM’nin yeni reklam yıldızı Keklik oldu

Bankalararası Kart Merkezi (BKM), alışverişlerde nakit yerine banka kartı kullanımını yaygınlaştırmak için başlattığı yeni kampanyasının yıldızı olarak, Osmanlıca’da “nakit” anlamına gelen Keklik’i seçti.

24.05.2011 - 00:00 | MediaCat

Bankalararası Kart Merkezi (BKM), alışverişlerde nakit yerine banka kartı kullanımını yaygınlaştırmak için başlattığı yeni kampanyasının yıldızı olarak, Osmanlıca’da “nakit” anlamına gelen Keklik’i seçti. BKM’nin yeni kampanyasında, “Nakit ve Banka Kartı” arasında amansız bir mücadele yaşanacak.

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) alışverişlerde nakit yerine banka kartı kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla 2004 yılından bu yana sürdürdüğü çalışmalara yeni bir kampanya ile devam ediyor.

BKM’nin “Bay Bay Nakit” sloganı ile başlatılan yeni kampanyası ile, günlük hayatta nakit para kullanmanın çalınma ve kaybolma gibi risklerinden yola çıkılarak, alışverişlerde banka kartının nakite karşı avantajlı olduğu vurgulanıyor. Kampanya ile banka kartı kullanımının yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Geçen yıl Kleopatra, ve James Bond, bu yıl Keklik … yani “Nakit”

Geçtiğimiz yıl, Kleopatra, James Bond ve Napolyon tiplemelerinin yer aldığı kampanya ile karşımıza çıkan Bankalararası Kart Merkezi (BKM) yeni banka kartı kampanyasında, bu kez sıradışı bir karakter olan “Keklik” ile dikkat çekiyor.

Osmanlıca’da nakit kelimesinin anlamlarından biri olan “keklik” BKM’nin yeni banka kartı kampanyasında huysuz, başına buyruk, geçimsiz karakterimiz “Nakit”e dönüşüyor. “Keklik” yani “Nakit” banka kartının, onu tahtından etmesinden kaynaklanan memnuniyetsizliğini açıkça belli ederek, her fırsatta banka kartı kullanan insanlara, çeşitli tuzaklar kurmaya başlıyor.

Dijital platformlarda sosyal mecraların etkin olarak kullanılacağı kampanyanın merkezinde www.baybaynakit.com isimli bir web sitesi var.

Konuyla ilgili açıklama yapan BKM Genel Müdürü Sertaç Özinal;, alışverişlerde banka kartı kullanım oranında yıllık yüzde 65’lik bir artış sağlandığını belirtti.

Sertaç Özinal; "Türk kartlı ödeme sistemleri bugün Avrupa’da; 1,85 milyon POS sayısı ile 1. , 72 milyon banka kartı sayısı ile 3. , 48 Milyon kredi kartı sayısı ile 2. , aylık 23 milyar TL kredi kartı cirosu ile 3. en büyük pazar konumunda ve birçok Avrupa ülkesinde ödeme sistemleri sektörüne örnek olmaktadır." dedi.

BKM’nin yeni kampanyasının stratejik planlaması ve yaratıcı çözümlemeleri UltraRPM tarafından hazırlandı ve koordine edildi.

 BKM kampanyası için hazırlanan reklam filmlerininden biri

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.