Intertraffic İstanbul başladı

Dünyada her yıl 4 trilyon dolar yatırımın gerçekleştirildiği ulaştırma sektörü firmalarını buluşturan, trafik teknolojileri fuarı Intertraffic İstanbul, 25 Mayıs'ta İstanbul Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilen açılış töreniyle başladı.

25.05.2011 - 00:00 | MediaCat

Dünyada her yıl 4 trilyon dolar yatırımın gerçekleştirildiği ulaştırma sektörü firmalarını buluşturan,  trafik teknolojileri fuarı Intertraffic İstanbul, 25 Mayıs’ta İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen açılış töreniyle başladı. Bu sene altıncısı yapılan fuar, trafik ve alt yapı sistemleriyle ilgili 300 milyar dolarlık bir pazara ev sahipliği yapıyor.

Fuarın açılışında konuşan NTSR Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Tığılıoğlu, İstanbul’un fuarcılık sektörünün en cazip merkezlerinden biri olduğunu söyleyerek Intertraffic İstanbul’un bu potansiyeli iyi yansıtan organizasyonların başında geldiğini vurguladı. Bulunduğu bölgenin en kapsamlı fuarı olan Intertraffic İstanbul’a 26 ülkeden 200 firmanın katıldığını belirten Tığılıoğlu, ulaşım sektöründeki en son teknolojileri bir araya getirmekten gurur duyduklarını belirtti.

Fuarın büyük bir sosyal sorumluluk projesinin de başlangıcı olduğuna değinen Serkan Tığılıoğlu, “Söz Verdim” adlı sosyal sorumluluk projesiyle trafiğin temel kurallarına uyan bir toplum ve birey yaratmayı amaçladıklarının altını çizdi.

Törende konuşan Bahçeşehir Üniversitesi UYGAR (Ulaştırma Uygulama Araştırma Merkezi) Başkanı Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı da bu fuarın aynı zamanda toplumu bilinçlendirmeye yönelik düzenlenen oturumlarıyla da farklılık yaratacağını söyledi.

Açılış töreninde ayrıca Karayolları Genel Müdürü Mehmet Cahit Turan, Ulaştırma Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Kenan Bozgeyik ve ITS Avrupa Ertico CEO’su Herman Meyer de söz aldı.

Açılış töreni “Ulusal Belediyeler Arası Kent İçi Trafik Güvenliği, Toplu Ulaşım Çözümleri ve Akıllı Ulaşım Sistemleri Uygulama Projesi Yarışması’ ödül töreniyle devam etti. Intertraffic İstanbul bünyesinde gerçekleştirilen yarışmada İstanbul Büyükşehir Belediyesi Birincilik Ödülü’nü aldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin başarı belgesiyle ödüllendirildiği yarışmada İl Belediyesi Kategorisi’ndeyse ödülü Manisa ve Edirne belediyeleri paylaştı. Bodrum Belediyesi ise Teşvik Ödülü’ne layık görüldü.

Dünyanın en büyük trafik teknoloji fuarlarının başında gelen Intertraffic İstanbul 27 Mayıs’a kadar İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyaret edilebilir.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.