Apple arama ve e-postaları takip edecek

Arama ve e-posta verileri üzerinden aygıtlara güven puanı verilecek.

19.09.2018 - 17:03 | Sencer Uçar

Apple arama ve e-postaları takip edecek

Dolandırıcılıkla mücadele kapsamında Apple, kullanıcıların arama ve e-posta verilerini kullanarak, güven puanı hesaplamaya başlayacak. Söz konusu veriler kalıcı olarak değil, geçici bir süre saklanacak.

Apple’ın bu hamlesi, iOS 12’nin gelişi ile birlikte güncellenen iTunes Store gizlilik sayfasında şöyle ifade ediliyor:

“Dolandırıcılığı belirlemeye ve önlemeye yardım etmek için, gönderdiğiniz ve aldığınız telefon aramalarının veya e-postaların yaklaşık sayısı da dahil olmak üzere aygıtınızı nasıl kullandığınız hakkındaki bilgiler, bir satınalma işlemi gerçekleştirmeye çalıştığınızda aygıt güven puanı hesaplamak için kullanılır. Gönderilen veriler, Apple’ın aygıtınızdaki gerçek değerleri öğrenemeyeceği şekilde tasarlanmıştır. Puanlar, sunucularımızda belirli bir süre saklanır.”

Aygıtlara verilecek bu güven puanının temelini telefon aramaları ve e-posta verileri oluşturuyor. Bu adımın Apple’a; satınalma, yorum ve hesap konularında dolandırıcılıkla mücadelede konusunda yardımcı olabileceği belirtiliyor.

Kaynak: Business Insider

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.