MediaCat

Grammy adayları arasında bir Türk

“Show Businessman” Efe Akbulut, New Talents in Music Business kategorisindeki beş aday arasında yer aldı.

Grammy adayları arasında bir Türk

Grammy Ödülleri ile müzik endüstrisindeki başarılı kişi ve çalışmaları ödüllendiren The Recording Academy’nin Y Jenerasyonu için oluşturduğu ve müzik sektöründeki genç yetenekleri ödüllendirdiği Grammy U’da New Talents in Music Business kategorisinde “Forget-Me-Not” projesi ile Efe Akbulut, iş fikirlerinin yanı sıra kıstas olarak kişisel hikâyeleri de değerlendiren The Recording Academy jürisinin seçtiği beş aday arasında yer aldı.

Küçük yaştan itibaren müzikle ilgilenen, 18 yaşındayken Alametifarika’da cingıl ve metin yazarı adayı olarak çalışmaya başlayan ve New York Üniversitesi’nde pazarlama üzerine yüksek lisans eğitimi alan Efe Akbulut, birini diğerine tercih edemediği iş ve gösteri dünyasını bir araya getirerek, kendisini “Show Businessman” olarak tanımlıyor.

Halihazırda iHeartRadio’da pazarlama uzmanı unvanıyla Taylor Swift, Justin Timberlake ve Katy Perry gibi isimlerin pazarlama stratejilerinin yönetiminde görev almakta olan Akbulut’u Grammy adayları arasına dahil eden “Forget-Me-Not” ise müzik festivalleri için sunulmuş bir proje. ABD’deki festival katılımcılarının sayısında her yıl artış meydana geldiği ancak katılımcıların yüzde 60’ının bir sonraki yıl festivale katılmaktan vazgeçtiği verisinden hareketle hazırlanan proje, Akbulut’a göre festival sektörünün üç temel sorunu olan yüksek bilet fiyatlarına, ikinci el bilet satıcılarına ve müşterilerin istikrarlı katılım sağlamalarına sürdürülebilir çözümler sunarak, ilk festival randevularını ömür boyu sürecek bir müşteri-işletme ilişkisine dönüştürmeyi hedefliyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.