MediaCat

10’uncu yaşında iPhone’da beklenen 13 değişiklik

iPhone 7 lansmanından bu yana, bir sonraki versiyonuyla 10’uncu yaşını kutlayacak iPhone’un nasıl olacağına dair söylentilerin ardı arkası kesilmiyor.

10’uncu yaşında iPhone’da beklenen 13 değişiklik

Apple, lansmanı gerçekleştikten kısa süre sonra markanın en değerli ürünü haline gelen iPhone’la teknolojinin seyrini değiştirdi. Steve Jobs’un “Dokunmatik olarak kontrol edilebilen, geniş ekranlı bir iPod; devrim niteliğinde bir mobil telefon ve çığır açan bir internet iletişim cihazı” sözleriyle tanıttığı iPhone bu yıl 10’uncu yaşını kutluyor.

Yakın zamanda lanse edilen iPhone 7 ile kulaklık girişini ve “home” tuşunu kaldırmak gibi kimilerince devrim niteliğinde kimilerince “Apple kibri” olarak tarif edilen hamlelerde bulunan Apple’ın, asıl köklü değişiklikleri 10’uncu yaşını kutlayacak iPhone 8’e sakladığı iPhone 7 lansmanından bu yana konuşuluyor.

Business Insider’ın hazırladığı ve iPhone 8’e dair tüm söylentileri bir araya getiren video, en yeni iPhone’da karşılaşabileceğimiz 13 özelliği bir arada sunuyor.

Güncellenmiş Lightning Cable

Apple’ın iPhone 8’de Lightning Cable’ı güncelleyeceği ve yeni bağlantı kablosunun kullanıcılara çok daha hızlı şarj imkânı vereceği söyleniyor.

USB-C

Yeni data/şarj kablosu, Apple’ın yeni laptoplarında da kullandığı gibi USB-C tipinde olacak.

Fiyat

iPhone 8’in 1000 doların üzerinde bir fiyattan satışa sunulması bekleniyor.

Daha büyük batarya

Apple devre kartını güncelleyip daha küçük hale getirerek iPhone 8’de yer alacak batarya için alışık olduğumuzdan daha geniş bir yer ayırmayı planlıyor.

OLED ekran

Daha derin siyahlar ve güç tüketimi konusunda avantaj anlamına gelen OLED ekran da, iPhone 8’e dair üretilen söylentiler arasında.

Yüz tanıma sistemi

Bir lazer yardımıyla çalışacak olan yüz tanıma teknolojisi de iPhone 8’de görülebilecek özelliklerden.

Yeni cam kasa

Söylentiler, Apple’ın alüminyum kasadan iPhone 8’de vazgeçeceğini ve tamamı camdan oluşan bir tasarıma geçeceği yönünde.

Kablosuz şarj

Yakın zamanda kablosuz şarj konusunda sektör adına standartları belirleyen bir organizasyona dahil olan Apple’ın bu hamlesi, en büyük rakibi Samsung’un telefonlarında bir süredir yer alan kablosuz şarj özelliğinin Apple’da da görülebileceğine dair güçlü bir sinyal.

iPhone 10?

Apple’ın S varyantından iPhone 8’le vazgeçebileceği hatta bu anlamlı yıl dönümüne özel olarak bir sonraki iPhone’u iPhone 10 adıyla lanse edebileceği konuşuluyor.

Yeni bir renk

Kırmızı bir iPhone, neden olmasın?

Görünmez “home” tuşu

iPhone 8, menü tuşunun cam panele entegre edilerek “görünmez” hale geldiği ilk model olabilir.

Kenar yok, ekran var

Geçtiğimiz yıl Xiamoi’nin konsept modeli Mi Mix ile bir hayli yaklaştığı sadece ekrandan oluşan akıllı telefon hayalinin iPhone 8 ile gerçekleşebileceği de sektörün dedikodu kazanında kaynayan konulardan biri.

AirPod’larınızı kaybetmeyin

İddialar, Apple’ın iPhone 8’de de kulaklık girişi kullanmayacağı yönünde. Kablosuz kulaklıklarınıza iyi bakmanızda yarar var.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.