3M CEO’su George Buckley Türkiye’ye geldi

Tüketicilerin günlük ve profesyonel hayatlarını kolaylaştıran, "Post-it" ve "Scotch-Brite" gibi ürünlerin yaratıcısı 3M'in...

18.02.2009 - 13:50 | MediaCat

Tüketicilerin günlük ve profesyonel hayatlarını kolaylaştıran, “Post-it” ve “Scotch-Brite” gibi ürünlerin yaratıcısı 3M’in Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su George Buckley, Türkiye’yi ziyaret etti. Ziyareti sırasında basın mensuplarıyla da bir araya gelen Buckley, günümüzün global ekonomik konjonktüründe inovasyon yoluyla büyümenin vazgeçilmezliği konusundaki görüşlerini paylaştı. Buckley, Türkiye’nin fikir önderleriyle de bir araya gelerek, günümüzün zorlu ortamında firmalara ayakta durmalarını sağlayacak önerilerde bulundu.

Buckley yaptığı konuşmada, “Özellikle bugün, şirketlerin ayakta kalabilmesi için en güçlü silahı inovasyon… İnovasyon, tıpkı dün olduğu gibi, bugün de, ürünleri rakiplerden farklılaştırmanın en iyi yolu olmaya devam ediyor. Sonuçlarını tahmin edemedikleri için şirketler inovasyonu riskli buluyor ancak gerçek şu ki, büyümek ve ayakta kalmak için inovatif çözümler bulmaya devam etmelisiniz. 3M’in her zaman gizli silahı olan inovasyon da tek başına yeterli olmuyor. Daha ucuza mal edilebilecek yeni fikirleri bulmak ve bu fikirleri yeni ürünler olarak pazara sunma hızı da en güçlü rekabet güçlerinden biri. İnovasyonla büyümek, her zaman 3M’in DNA’sının vazgeçilmez unsuru… Bu nedenle 3M Amerika’daki şirketlerin sadece %3’ünün başarabildiği 100 yılı aşkın sürdürülebilir bir başarı yakalamıştır. 79.000’i aşkın çalışanımız ve ürettiğimiz 50.000’den fazla inovatif çözümle, moralimiz sağlam, yolumuza devam ediyoruz.” dedi.

Şirketlerin güçlü ve tedbirli olmaları gerektiğinin altını çizen Buckley, “Piyasa değeri açısından taşların yerinden oynayacağı, güçlü şirketlerin bile zayıflayacağı bir dönemdeyiz. Tebdirli olmalı ve maliyet/nakit eğrilerimizin daha ilerisinde kalmalıyız. Sonuç olarak, bireysel çabalarımızla hisse değerlerimizi bugünden yarına değiştiremeyiz, ekonomiyi düzeltemeyiz. Ancak, şirketlerimizin operasyonel ve rekabetçi temellerini iyileştirebiliriz. Böylece ortam daha da iyileştiğinde; kuruluşlarımızı, öncesine göre çok daha iyi rekabet edebilir hale getirebiliriz. Rekabetin hiç bir zaman sona ermeyeceğini unutmamalı, kesinlikle gevşememeliyiz.” dedi.

Buckley tarafından basın mensuplarıyla tanıştırılan 3M Türkiye Genel Müdürü Karim Sarahni de, “3M’in inovatif kültürü ve yaratıcılığının gücü, 3M Türkiye’de yaptıklarımızın da itici gücünü oluşturuyor. 1987 yılında kurulan 3M Türkiye, 2002’den bu yana yılda ortalama %20 büyüyor. Türkiye’de 2 yıl önce 10 milyon dolar yatırımla üretimini 2 katına çıkardığımız fabrikamızda üretilen Scotch-Brite markalı ürünler, çocuk bezi bantları ve solunum toz maskeleri, Almanya, İtalya, Fransa Çin ve Singapur dahil 30’dan fazla ülkeye ihraç ediyoruz. Geniş lojistik ve tedarik zincirimizle müşterimiz neredeyse oradayız. Müşterilerimiz için değer yaratmak öncelikli hedefimiz. 3M Lean Six Sigma sayesinde her ürünümüze tasarım ve üretim süreci boyunca değer katıyoruz. 2009’da, 3M Türkiye’nin üretim bilgi birikimini ve mükemmeliyet derecesini artırmayı, Anadolu’da da genişlemeyi ve pazar payımızı artırmayı hedefliyoruz.” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.