MediaCat

Her priz bir şarj istasyonu

Vietnamlı elektrikli motosiklet markası Dat Bike’tan şarj istasyonu sayısını tek dokunuşla milyonlara çıkaran kampanya.

Benzinli motosiklet kullanımının çok yaygın olduğu Vietnam’da ülkenin elektrikli araçlara hazır olmadığı zira şarj istasyonlarının yeterince bulunmadığı düşünülüyor. Elektrikli bisiklet markası Dat Bike ise kamuoyunun fikrini tüm prizleri hızlı şarj istasyonuna dönüştürerek değiştirmek istiyor.

Tüm araçlarının sıradan prizlerle şarj edilebilir oluşundan yola çıkan Dat Bike ve ajansı Happiness Saigon, her prizin aslında bir şarj istasyonu olduğunu gösteren billboard’lar oluşturdu ve ofis binalarından AVM’lere, kafelerden berber dükkânlarına türlü mekânları hızlı şarj istasyonlarına “dönüştürdü”.

Billboard’ların ardından ajans mini çıkartmalar hazırlayarak gerilla kampanyası yürüttü ve sahiplenilmeyen priz bırakmamak için harekete geçti. Ho Chi Minh City’de 2,5 milyon hane olduğu düşünülürse, hızlı şarj istasyonu sayısı ülkede bir anda milyonlara çıkmış oldu.

Dat Bike Pazarlama Direktörü Andrzej Bialasewicz, maliyetli hızlı şarj istasyonları için zaman, enerji ve teknoloji yatırımı yapmaktansa, herhangi bir ev priziyle hızlıca şarj olabilecek üstün bir ürün geliştirmeye odaklandıklarını söylüyor.

Happiness Saigon Kreatif Direktörü Jazz Tonna ise prizleri yeni bir mecraya çevirerek, her görüldüğünde akıllara şarj istasyonunun gelmesini istediklerini ve basit bir ev eşyasını bir marka haline getirmeyi hedeflediklerini ekliyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.