Zulu Alpha Kilo’dan sektör parodisi

Artık gerçekleri konuşma zamanı.

11.03.2016 - 11:31 | Arzu Nilay Kocasu

Zulu Alpha Kilo’ya hoş geldiniz.

Kanadalı bir tam hizmet ajansıyız. Bizim için “tam hizmet” günlük Shiatsu masajı, in-house plastik cerrahi, Vegasvari açık büfe yemek ve Yontma Taş Devri’nden kalma bir kanat anlamına geliyor.

Pazarlama Buzzword’leri kullanımında ülke birincisiyiz. Synergy, edutainment, gamification, shoptimization… Bunları size bedavaya vereceğiz. Ardından, bu Buzzword’leri alıp onlardan patentli Super-Buzzwords™ü oluşturacağız… Ve bunu size cesurca fatura edeceğiz.

Yalnızca Zulu Alpha Kilo müşterilerine “%10 Garanti” sunar. Bu, bizim diğer ajanslara kıyasla faturaya yüzde 10 oranında daha fazla bir meblağ eklediğimiz ve müşterilerimizin işin en az yüzde 10’unu beğeneceklerini taahhüt ettiğimiz anlamına geliyor.

Enerjimizin yüzde 100’ünü en iyi yaratıcı ürünü sunmaya odaklıyoruz. Diğer yüzde 100’ü ise kılçıksız bir strateji sunmak için harcıyoruz. Bir diğer yüzde 100 ise dijital hesaplar için. Zulu Alpha Kilo, diğer ajanslar yalnızca sefil bir yüzde 100’lük adanmışlık sergilerken, müşterilerinin işlerine kendisini yüzde 300 oranında adayabilen tek ajanstır.

Zulu Alpha Kilo’nun kendisini tanıttığı bu yazı gerçek değil (mi hakikaten?): Toronto’lu reklam ajansı, hedef kitlesine sunmakla mükellef olduğu yaratıcılıktan bir tutamını kendi tanıtımına vakfederek dört başı mamur bir parodi internet sitesi hazırladı.

Ayağında prangayla yıllardır ofiste esir alınan kreatiflerden yetenekleri kahve trafikerliğiyle sınanan stajyerlere kadar sektöre atfedilen tüm kötülüklerin tecessümü olan bu eğlenceli ve bir o kadar da ibretlik internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

KÜNYE
Reklam Ajansı: Zulu Alpha Kilo, Canada
Kreatif Direktör: Zak Mroueh
Reklam Yazarları: Nick Asik, Jon Webber, George Ault, Kaidy Wong, Jon Taylor, Courtney Brown, Jerry Brens
Art Direktörler: Omar Morson, Ari Elkouby, Jonathan Armstrong, Ryan Booth, Sherry Dubeau
Fotoğraf: Jamie Morren
Müşteri İlişkileri: Robyn Morrissey
Yapımevi: Zulubot

Kaynak: Reddit

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.