Turkcell ‘TonlaKazan’ uygulamasıyla dünya birincisi

GSM dünyasının Oscar'ı olarak kabul edilen Dünya GSMA Birliği Ödülleri organizasyonunda "En İyi Mobil Reklam Servisi" seçilen...

18.02.2009 - 13:38 | MediaCat

GSM dünyasının Oscar’ı olarak kabul edilen Dünya GSMA Birliği Ödülleri organizasyonunda “En İyi Mobil Reklam Servisi” seçilen “TonlaKazan” ile Turkcell, dünyada bir ilke imza attı ve reklamcılık dünyasına yeni bir kavram kazandırdı.

Turkcell, GSM dünyasının Oscar’ı olarak kabul edilen Dünya GSMA Birliği Ödülleri’nin “En İyi Mobil Reklam Servisi” kategorisinde, “TonlaKazan” uygulamasıyla birinciliğe layık bulundu. Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, 17 Şubat’ta, Barcelona Palau Nacional’da düzenlenen gala yemeğinde ödülü aldı.

İletişim sektörünün en prestijli organizasyonları arasında yer alan GSMA Birliği Ödülleri bu yıl 14’üncü kez verildi. Turkcell, “TonlaKazan” ve “Mobiwar” ile “Mobil Eğlence Ödülleri” kategorisinde finale kaldı ve birinciliğe layık görüldüğü “TonlaKazan” uygulamasıyla dünyada bir ilke imza atarak reklamcılık dünyasına yeni bir kavram kazandırdı.

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, ödülle ilgili olarak GSMA Birliği Ödülünü almanın gururunu yaşadıklarını belirterek, “Turkcell olarak Tonla Kazan’la dünyada bir ilke imza attık ve reklamcılığa yeni bir kavram kazandırmıştık. Bu durum GSMA Birliği tarafından da ödüllendirilmiş oldu” dedi.

GSM Birliği CEO’su Rob Conway, Turkcell’i TonlaKazan’la aldığı ödül için tebrik etti ve global ölçekte konunun uzmanı olan bir jüri tarafından verilen ödüllerin, inovasyonun büyük önem taşıdığı sektörde dikkat çekici bir başarı olarak kabul edildiğini söyledi.

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, 2007 yılında ’En iyi Televizyon ve Radyo Reklam Yayını’ kategorisinde ‘Turkcell-im geldi sıkıntı gitti’ reklamıyla, 2005 yılında ‘En İyi Faturalama veya Müşteri Hizmetleri Çözümü’ kategorisinde Turkcell KampusCell ile, 2003 yılında, ‘Mobil İletişimin Acil Durumda En İyi Kullanımı’ dalında İran’da meydana gelen depremden sonra Ericsson ile birlikte kurduğu ‘Acil İletişim Sistemi’ ile ödül almıştı.

TonlaKazan nedir?

Mobil reklamcılıkta dünyada bir ilke imza atan ve reklamcılık dünyasına yeni bir kavram kazandıran Turkcell’in “TonlaKazan” mobil reklam platformunda Turkcell müşterileri, TonlaKazan sistemi sayesinde kendilerini arayanlara seçtikleri reklamları dinletiyor ve dinlettikçe kontör ya da dakika kazanıyor.

TonlaKazan’a Web, WAP ve SMS yoluyla üye olunabiliyor. Üyeler, TonlaKazan platformundaki farklı reklam müziklerinden beğendiklerini kendilerine ÇalarkenDinlet içeriği olarak seçip çevrelerine dinletecekleri reklamı belirliyor.

TonlaKazan, Turkcell’e fikir ve yenilikçi ürünler sağlayan iş ortağı “4play Digital Workshop” firmasıyla beraber geliştirildi.

www.tonlakazan.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.