Obama en yenilikçi ‘şirket’

İş Dergisi Fast Company'nin her yıl belirlediği 'en yenilikçi firma' ünvanı bu sene Amerikan Başkanı Barack Obama'ya gitti...

19.02.2009 - 10:19 | MediaCat

İş Dergisi Fast Company’nin her yıl belirlediği ‘en yenilikçi firma’ ünvanı bu sene Amerikan Başkanı Barack Obama’ya gitti. Google’ın pozisyonunu ele geçiren Obama, bir nesil için en yeni ve güçlü ulusal marka oldu.

Warc Online editörü Geoffrey Precourt’e göre, YouTube gibi platformlar Obama’nın kampanyasının kalbini oluşturuyordu ve dijital ve geleneksel medya onun mesajlarını insanlara ulaştırdı.

Fast Company, Obama ve kampanyasının pazarlamacılar için politika içinde ve dışında ne kadar özendirici olduğunu kanıtlıyor. Dijital girişimlerin ne kadar başarılı olabileceğini ispat eder nitelikte.

Google, dergide Android cep telefonu ve Chrome internet tarayıcısı ile ikinci sırayı alırken, teknolojinin değişimini desteklediği için yenilikçi kimliği ile ön sıralarda yer aldı.

Online video sitesi Hulu, tüketici elektroniği devi Apple, bilgisiyar firması Cisco Systems ve Intel, kamera üreticisi Pure Digital, Çin firması WuXi PharmaTech, web perakende devi Amazon ve tasarım danışmanı Ideo ilk 10’nu oluşturan firmalar.

23. sırada yer alan Crispin Porter + Bogusky ilk sırada yer alan reklam ajansı olurken, Volkswagen, Coca-Cola, Burger King ve Microsoft en çok ses getiren işleri arasında gösterildi. 24. sırada yer alan Apple’ın ajansı TBWA/Worldwide ise 24. sırada yer aldı.

Kaynak: Warc

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.