MediaCat

2024’ün rengi: Peach Fuzz

PANTONE Renk Enstitüsü’nün yılın rengi olarak tanıttığı Peach Fuzz, şefkat duygusu ve insani bağların önemini sembolize ediyor.

Dinmek bilmeyen küresel çatışmalar ve milyonlarca insanın hayatını etkileyen afetlerle dolu bir yılın ardından derin bir nefes almaya ve birbirimize şefkatle tutunmaya belki de her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Daha huzurlu bir gelecek hayaliyle yeni yıla gün sayarken PANTONE Renk Enstitüsü’nün 2024’ün rengi olarak ilan ettiği “Peach Fuzz”, 2024’ü görsel hafızalarımıza stres uyandıran her şeyden olabildiğince uzak biçimde kazımayı umuyor.

Pembe ve turuncunun aynı potada eritilmesiyle ortaya çıkan yumuşak pastel tonun ismi, renk tonuyla ilişkilendirilen dokunsal duygusallığı yansıtırken; akla yüzeyleri kadifeyi andıran tatlı şeftaliler, yumuşak marabou tüyleri, pürüzsüz saten ve ipekleri getiriyor.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

PANTONE (@pantone)’in paylaştığı bir gönderi

PANTONE Renk Enstitüsü İcra Direktörü Leatrice Eiseman’a göre Peach Fuzz, “zorlu zamanların ortasında hissedilen temel insani ihtiyaç ve arzuların bir yansımasını” temsil ediyor. Eiseman, TIME’a yaptığı açıklamada, “Yaşam tarzı kavramı yeni bir anlam kazandığını görüyoruz. Hayatımızın pek çok alanında çalkantıların yaşandığı bir dönemdeyiz ve bunun sonucunda daha huzurlu bir gelecek hayal ederken beslenmeye, empatiye ve şefkate olan ihtiyacımız güçlenmeye devam ediyor” diyor.

PANTONE Renk Enstitüsü Başkan Yardımcısı Laurie Pressman ise, Yılın Rengi Programı’nın 25. yıldönümü olması nedeniyle bu yılki renk seçiminin özellikle önemli olduğunu vurguluyor. İnsani bağlarla eşanlamlı bir rengin seçilmesinin sadece bu yılın değil, programın genel amacının da sembolü olduğunu belirten Pressman, yılın rengini, “Dünyanın dört bir yanında insanların nasıl yaşamak istediklerini ve hayatta nelerin gerçekten önemli olduğunu yeniden değerlendirdiklerini görüyoruz. Peach Fuzz sıcak ve davetkâr kucaklamasıyla şefkat mesajı veren, insanları bir araya getiren ve ruhu besleyen bir renk” sözleriyle değerlendiriyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.