MediaCat

Koç Holding Zipcar’la saatlik araç kiralama işine giriyor

Otokoç, Zipcar’ın küreseldeki ilk lisansiyeri oldu.

Koç Holding Zipcar’la saatlik araç kiralama işine giriyor

Paylaşım temelli iş yapış biçimiyle araç sahipliği kavramına farklı bir açıdan bakan, kullandığın kadar öde mantığıyla saatlik araç kiralama modeli kullanan Zipcar, Koç Holding bünyesinde faaliyet gösteren Otokoç Otomotiv ile Türkiye’ye giriş yaptı.

İlk lisansiye ülke unvanıyla Türkiye’deki hizmetlerini Otokoç ile başlatan şirketin kiralama servisi İstanbul’da şehrin merkez noktaları ve üniversite kampüsleri olmak üzere 20 lokasyonda kullanılmaya başladı. “İşte Zip”, “Kampüste Zip” ve “Herkese Zip” seçenekleriyle kullanıcılara sunulan Zipcar’daki araçların kiralama fiyatları saatlik 13 liradan başlıyor. Abonelik sistemiyle çalışan Zipcar araçların kapıları akıllı telefonlarla açılıp, kapanıyor.

Hürriyet’e konuşan Otokoç Otomotiv Genel Müdürü Görgün Özdemir, otomotiv perakendeciliği ve araç kiralama alanında gerek pazar payları gerekse elde ettikleri tecrübe açısından Türkiye’de lider olduklarını belirtti. Özdemir, “Avis Budget Group dünyanın lider araç paylaşım markası Zipcar’ı satın alarak araç kiralamadaki hizmet ağını genişletti. Otokoç Otomotiv olarak Avis Budget Group ile sürdürdüğümüz 41 yılı aşkın başarılı ortaklığımızın yeni ve güçlü bir teyidi konumunda Zipcar markasının ilk lisansiye ülkesi olduk. Bu sayede Otokoç Otomotiv olarak araç kiralamanın tüm halkalarını tamamlıyoruz. 5 yıl sonunda ise 150 noktaya ulaşarak araç paylaşım sektörünün Türkiye’de büyümesine katkıda bulunacağız” dedi.

ABD’de 2000’de kurulan Zipcar, küreselde Kanada, İspanya, Fransa, Avusturya ve Birleşik Krallık’ta hizmet veriyor.

Kaynak: Hürriyet

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.