MediaCat

20. Akbank Kısa Film Festivali başvuruya açıldı

Festival kapsamındaki yarışmaya başvurmak için son tarih 22 Aralık.

20. Akbank Kısa Film Festivali başvuruya açıldı

Türkiye’de kısa filmin gelişimine destek veren ve özellikle genç sinemacılar için bu alanda bir platform oluşturan Akbank Kısa Film Festivali, bu yıl 20’nci kez sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Festivalin başvuruya açılan yarışma bölümüne son başvuru tarihi 22 Aralık 2023 olarak belirlendi. Yarışmaya bir önceki yıl 71 ülkeden toplam 2 bin 237 kısa film başvurmuştu.

Ulusal ve uluslararası olmak üzere iki ayrı kategoride gerçekleştirilecek yarışmaya başvuran kısa filmler arasından en iyileri festival jürisinin değerlendirmeleriyle belirlenecek. Ulusal kategorisinin birincisine 75 bin TL, uluslararası kategorisinin kazananına ise 3 bin dolar para ödülü verilecek.

25 Mart – 04 Nisan 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek olan 20’nci Akbank Kısa Film Festivali sinemaseverlere “Festival Kısaları”, “Dünyadan Kısalar”, “Kısadan Uzuna”, “Deneyimler”, “Belgesel Sinema”, “Perspektif”, “Özel Gösterim”, “Forum” ve “Genç Bakışlar” bölümleri ile yurtiçi ve yurtdışından geniş katılımlı atölye çalışmaları ve söyleşilerle dolu bir program sunacak.

Yarışma için başvuru formları Akbank Sanat’tan ya da akbankkisafilmfestivali.com ve akbanksanat.com adreslerinden temin edilebilecek.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.