MediaCat

Yerli diziler kanalların can simidi oldu

Ekranda bir haftada toplam 84 farklı yerli dizi yayınlanırken, bu dizilerin hafta boyunca tekrar sayısının ise 193 olduğu ortaya çıktı.

Yerli diziler kanalların can simidi oldu

Televizyon kanallarının haftalık yayın programları içinde özellikle yerli diziler önemli bir yer tutuyor. Medya takip ajansı Interpress’in, tam gün izlenen 40’ı aşkın kanaldaki yerli dizileri mercek altına aldığı araştırmada, bir hafta ekranda toplam 277 kez yerli dizi yayınlandığı ortaya çıktı.

Araştırmanın yapıldığı 16 – 23 Mart haftasında, televizyondaki on iki kanalda ilk bölümü yayınlanan, halen devam eden ve bir kez daha izleyiciyle buluşan toplam 84 farklı yerli dizi gösterildiği tespit edilirken, ekrandaki bu dizilerin haftanın değişik günleri ve farklı saatlerinde toplam 193 kez tekrarlarının yayınlandığı da belirlendi.

En çok “Canım Benim” dizisi yayınlanıyor

Interpress’in yaptığı araştırma sonuçları, bir hafta içinde ekranda 15 tekrar ile en çok Canım Benim (Fox) dizisinin yayınlandığını gösterdi. 11 tekrarla Beni Affet (Star), Emret Komutanım (Kanaltürk) ve İki Aile (Star) dizileri ekrana gelirken, Sen Harikasın (Kanaltürk) ve Unutma Beni (Fox) 10 kez tekrarlanan diziler oldular.

Yerli dizi de TRT 1, tekrarda ise ATV önde

Televizyonda yayınlanan yerli dizilerin dağılımı on iki ulusal kanalda toplanırken, geçtiğimiz hafta en çok yerli dizi yayınlayan kanalların başında 15 dizi ile TRT 1 yer aldı. ATV kanalı 14 diziyle ikinci,  Star TV’de 12 diziyle üçüncü oldu. Kanal D yayınladığı 10 yerli dizi ile izleyicileri ekran başına toplarken, Fox TV’de 9 dizi ile listenin ilk beş sırası içinde yer aldı.

Interepress’in yaptığı aynı araştırma, en çok yerli dizi tekrarı yapan kanalın 46 tekrarla ATV olduğunu ortaya çıkardı. Star TV 45 tekrarla ikinci sırada yer alırken, Fox TV 43 tekrar, TRT 1 kanalı 32 tekrar ve Kanal D’nin de 31 tekrar ile yayınladıkları yerli dizileri bol bol gösterdikleri saptandı.
 

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.