Zorlu Enerji’ye yeni genel müdür

Arif Özozan, 1 Ağustos 2010 tarihinden itibaren, Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürlüğü görevini üstlendi...

02.08.2010 - 00:00 | MediaCat

Arif Özozan, 1 Ağustos 2010 tarihinden itibaren, Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürlüğü görevini üstlendi.

1991 yılında Bilkent Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği’nden mezun olan Arif Özozan, 1993 yılında Catholic University of Leuven’de MBA programını tamamladı. Özozan, 1995 yılında The Free University of Brussels’da, Uluslararası Finans ve İşletme Bölümü’nde yüksek lisans ve doktora çalışmalarına devam etti.

1993-2004 yılları arasında Belçikalı Unit International’da sırasıyla Proje Finansman Müdür Yardımcısı, İş Geliştirme Müdürü, Proje Müdürü ve Proje Direktörü görevlerinde bulunan Özozan, 2003-2004 yılları arasında Unit International’ın Doğu Avrupa, Türkiye, Kuzey Afrika ve Orta Doğu bölgelerindeki enerji santrali yatırımlarından sorumlu İcra Kurulu Üyeliğini yürüttü. 2004-2006 yılları arasında İrlanda’da Tynagh Energy’de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyeliği, ardından da Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenen Arif Özozan, 2006-2010 yılları arasında GAMA Enerji’de Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak görev yaptı.

Arif Özozan’ın 1 Ağustos 2010’dan itibaren Genel Müdürlüğü’nü yürüteceği Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş., Zorlu Enerji Grubu’nun kurulan ilk ve halka açık tek şirketi olup, enerji sektörünün de en  hızlı büyüyen şirketlerindendir.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.