MediaCat

Yandex hangi online siteye yatırım yaptı?

Rus arama motoru Yandex’in yatırımcısı Ru-Net, geçtiğimiz Şubat ayında faaliyete geçen online takı ve aksesuar sitesi Lidyana.com’a 6 milyon TL yatırım yaptı

Yandex hangi online siteye yatırım yaptı?

Rus arama motoru Yandex’in yatırımcısı Ru-Net, geçtiğimiz Şubat ayında faaliyete geçen online takı ve aksesuar sitesi Lidyana.com’a 6 milyon TL yatırım yaptı ve azınlık hissesi aldı.

Arda Turan’ın da ortakları arasında bulunduğu Lidyana.com 3 ayda değerini katlarken, Türk internet tarihinin en hızlı yatırımı olan bu anlaşma ile Ru-Net de ilk kez Türkiye pazarına girmiş oldu.

Yeni kurulduğu halde, geçtiğimiz dönemde 10’dan fazla yabancı fondan talep geldiğini belirten Lidyana.com’un Kurucu Ortağı ve CEO’su Hakan Baş konuyla ilgili olarak “Mart ayında, Lidyana.com henüz 2 aylıkken başlayan görüşmelerde teknoloji ve internet yatırımında dev olan Ru-Net, Türkiye’deki pazar potansiyelinin yanı sıra sitenin performansını beğendiğini bizimle paylaştı. Kurulduğumuz günden beri yerli ve yabancı 10’dan fazla yabancı fondan talep geldi. Hepsiyle görüştük ama bize en fazla katma değeri sağlayacağını düşündüğümüz yatırımcıyı seçtik” dedi. Ru-Net’in bu yatırımla ilk defa Türkiye pazarına girdiğine dikkat çeken Baş, Türkiye’nin e-ticaret sektöründe gösterdiği başarılı performansın dünyadaki yatırımcıların da dikkatini çektiğini kaydetti. 
 

 
 

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.