PR sektörü VakitNakit ile ölçümlenecek

PR sektörü “VakitNakit” diyor.

29.06.2012 - 00:00 | MediaCat

İstanbul Kalkınma Ajansı’nın finansal desteği ile Excel İletişim tarafından, İletişim Danışmanları Derneği (İDA)’nın da katkısıyla hayata geçirilen VakitNakit adlı ölçümleme projesi tamamlanarak sektörün hizmetine açıldı.

VakitNakit Projesi, Türkiye’de PR sektörünün en önemli sorunlarından biri olan ölçümleme alanında bir çözüm önerisi olarak hazırlandı.

Excel İletişim Danışmanlığı Ajans Başkanı ve İDA Yönetim Kurulu Başkanı Figen İsbir, VakitNakit Projesi’ni; Türkiye PR sektörünün küresel ölçekte rekabet edebilmesi için önündeki en temel engel olan ölçümleme konusunda atılan bir “ilk” adım olarak tanımladı. 

Yazılım (Software) tabanlı olarak üretilen VakitNakit Projesi, global ölçekteki uygulamalar, üretilen çözümler incelenerek ve lokal ihtiyaçlar analiz edilerek bir yılda oluşturuldu.

Bu programı kullanan PR şirketleri; yapılan çalışmaların her marka, kurum ve çalışan bazında şirkete maliyetinin saptanmasından, harcanan zamanın karşılığı olan iş tanımının kayıt altına alınmasına, üretilen tüm işlerin arşivlenmesinden, tedarikçi datası oluşturulup verimlik analizi yapılmasına ve şirket içi iş akışı konusunda sağlıklı bir intranet sistemi oluşturulmasına kadar uzanan çok yönlü bir ölçümleme ve arşivleme altyapısına sahip olacak.
 

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.