MediaCat

Turkcell’in 805 kardeleni daha üniversiteyi kazandı

Eğitimde fırsat eşitliği sağlamak amacıyla verilen Turkcell burslarıyla liseyi bitiren 805 Kardelen öğrenci bu yıl kazandıkları üniversitelerde…

Turkcell’in 805 kardeleni daha üniversiteyi kazandı

Eğitimde fırsat eşitliği sağlamak amacıyla verilen Turkcell burslarıyla liseyi bitiren 805 Kardelen öğrenci bu yıl kazandıkları üniversitelerde eğitim alarak; hayatlarına doktor, mühendis, eczacı, hukukçu olarak devam edecek.

Türkiye’de nitelikli insan kaynağına katkıda bulunma vizyonuyla Kardelenler projesini oluşturan Turkcell’in Kardelenler’inden 805’i daha üniversiteye girmeye hak kazandı.

Bu yıl ÖSYS’ye giren Kardelenler’den 17’si tıp, 40’ı mühendislik, 3’ü diş hekimliği, 4’ü eczacılık, 13’ü hukuk, 3’ü iletişim fakültesi olmak üzere 805 Kardelen üniversitede birçok farklı fakültede okumaya hak kazandı. 

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, Kardelenlerin başarısıyla ilgili olarak “Kızlarımızın Turkcell bursu sayesinde okuyup başarılı olduğunu görmek Turkcell ailesi olarak bizleri gururlandırıyor. Kızlarımızın başarılı olması Kardelenler projemizin diğer şirketlere de örnek olmaya devam etmesini sağlıyor. Böylece daha çok çocuğumuz okuma fırsatı bulabiliyor. İnanıyorum ki, üniversiteden mezun olan öğrencilerimiz geleceğin başarılı iş kadınları olarak hem ailelerinin hem de ülkemizin gurur kaynağı olacak.”dedi.

Turkcell, ailelerinin ekonomik yetersizliği nedeniyle öğrenimlerine devam edemeyen kız çocuklarına eğitimde fırsat eşitliği sağlanmasını, meslek sahibi, ufku açık bireyler haline gelmelerini amaçlıyor. 2000 yılından bu yana yaklaşık 20.000 öğrenciye burs verildi, 8.666 öğrenci liseden mezun oldu, 2.707 öğrenci üniversiteyi kazandı ve 755 öğrenci de üniversiteden mezun oldu.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.