Kayıp ilanları kahve bardaklarında

MPAN'den kayıp insanlara ulaşmanın etkili bir yolu.

09.08.2018 - 17:09 | Sencer Uçar

Kayıp ilanları kahve bardaklarında

Avustralya’da her gün yüzden fazla kayıp vakası yaşanıyor. Kaybolan insanların çoğu kısa sürede bulunuyor ancak bazılarından haber almak için yıllarca beklemek gerekebiliyor. Araştırmalar, her bir kayıp vakasında duygusal, psikolojik ya da finansal açıdan en az 12 kişinin direkt olarak etkilendiğini ortaya koyuyor. Öyle ki, kayıp vakalarından her yıl yarım milyon Avustralya vatandaşını etkileniyor.

Kardeşi 2011 yılında kaybolan Loren O’Keeffe’nin çabalarıyla 2013 yılında kurulan Missing Persons Advocacy Network (MPAN) ise ülkede kayıp kişilerin bulunması için faaliyet gösteriyor. MPAN’ın bu amaçla hayata geçirdiği son kampanya ise kayıp ilanlarını karton kahve bardaklarına taşımak.

Ulusal Kayıp İnsanlar Haftası olarak kabul edilen 5 – 11 Ağustos tarihleri arasında Melbourne’ün en popüler 20 kafesinde kullanılacak biyoçözünür bardaklarda kayıp altı Avustralyalının portreleri yer alıyor. Böylece, günün hemen her saati şehrin muhtelif yerlerinde boy gösterme potansiyeline sahip bu bardaklar, kayıp yakınlarının umutlarının biraz daha artmasına yardım ediyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Missing Persons Advocacy Network
  • Reklam Ajansı: whiteGREY
  • ECD: Anthony Moss
  • Kreatif Direktör: Sally Richmond, Lauren Doolan
  • Tasarım Direktörü: Renee Luri
  • Tasarım: Lauren Bowen
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.