Her şeyin interneti yemeğinize de el atıyor

Çin’in Google’ı Baidu’dan akıllı chopstick

04.09.2014 - 15:09 | Haluk Kasarcı

İnternetle olan çalkantılı ilişkisi ile çoğu zaman teknolojik gelişmelerden ziyade negatif haberlere konu olan Çin bu defa alışılagelen senaryonun dışında bir habere konu oldu. Ülkedeki en büyük arama motoru olmasından ötürü tüm dünyada Çin’in Google’ı olarak tanınan Baidu, her yıl düzenlediği teknoloji konferansının bu yılki ayağında “akıllı chopstick”lerini tanıttı. Akıllı chopstick’ler eşleştirildikleri masaüstü veya mobil uygulamalarla eşzamanlı çalışarak yemeklerin tuzluluk oranı ve hijyenik koşullarını gösteriyor. Henüz prototip aşamasında olan ürünün önümüzdeki dönemde yemeklerin kalorisini de gösterebileceği konuşuluyor.

Sensörlerle bezeli chopstick konseptini geçtiğimiz Nisan ayında Baidu Kuaisou adıyla YouTube’a yüklediği bir video ile sızdıran Baidu’nun bu videosu bir 1 Nisan şakası olarak yorumlanmıştı. Ancak geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen konferansta konuşan CEO Robin Li’nin açıklamalarıyla firmanın “ciddi” olduğu kanıtlanmış oldu.

[youtube]http://youtu.be/BChk6WOBjsA[/youtube]

Kaynak: Business Insider

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.