Siz hiç “Nörolinguistik Tifitist” gördünüz mü?

“Sert Meyve” sloganıyla tanınan Tofita Stones, spor, aşk ve eğlence temalı üç reklam filminin ardından şimdi de dijital bir projeye imza atıyor.

22.02.2012 - 00:00 | MediaCat

“Sert Meyve” sloganıyla tanınan Tofita Stones, spor, aşk ve eğlence temalı üç reklam filminin ardından şimdi de dijital bir projeye imza atıyor. Her gencin günlük hayatta kendini içinde bulabileceği absürt ve eğlenceli durumları "Tifiti" durumlar olarak adlandıran Tofita, Facebook’ta “Tifiti” avına çıkıyor. tofitayagidenyol.com ve facebook.com/Tofita adreslerinden ulaşılabilecek “Tofita’ya Giden Yol” adlı projenin başrolünde Serhat Kılıç’ın canlandırdığı ünlü “Nörolinguistik Tifitist” Ayvaz Enes yer alıyor.

TV programı formatında tasarlanan “Tofita’ya Giden Yol” projesinde Ayvaz Enes, önce stüdyodaki dört örnek “Tifiti” tiplemesini eleştirerek gençlerin bolca kahkaha atmasını sağlıyor, ardından da dijital projenin katılımcılarına kendi “Tifiti” arkadaşlarıyla ilgili sorular soruyor. Hangi arkadaşın saçım, makyajım bozulur diyerek tatil boyunca kafasını suya sokmaz, hangi arkadaşın sesi kısılmasın diye maç tezahüratına ağzını oynatarak eşlik eder, hangisi, “ben size yemek yapıcam” diye malzeme almaya çıkıp elinde dürüm paketleriyle eve döner, gibi soruları cevaplayan kullanıcılar, cevaplarda ismi geçen “Tifiti” arkadaşlarının duvarında sorulan soruyla ilgili videoyu paylaşıyor. Ayvaz Enes, bu videolarda “Tifiti” arkadaşlara Tofita’ya giden yolu göstererek onları “Tifitilik”ten uzaklaşmaya davet ediyor.