Reklama en çok yatırımı kim yaptı?

Medya Takip Merkezi’nin, Temmuz ayında, 12 TV kanalında yayınlanan reklam spotlarını ölçümleyerek...

04.08.2010 - 00:00 | MediaCat

MTM Medya Takip Merkezi’nin, Temmuz ayında, 12 TV kanalında yayınlanan reklam spotlarını ölçümleyerek hazırladığı rapora göre, geçtiğimiz ay 519 marka, toplam 244 bin 448 reklam spotuyla hedef kitlesine ulaşmaya çalıştı.

GSM’DEKİ REKABET KANALLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜYOR!
Temmuz ayında ekranlarda en sık boy gösteren ilk üç marka ise, kıyasıya rekabetleri ile dikkatleri üzerlerine çeken Turkcell, Vodafone ve Avea oldu! Çeşitli kampanyaları ve tarifeleri ile tüketicilere cezp etmeye çalışan operatörler, pazardaki büyük rekabeti ekranlarda da sürdürdü.
MTM’nin rapor sonuçlarına göre, geçtiğimiz ay ekranlarda en sık boy gösteren marka, açık arayla Turkcell oldu. 11 bin 720 reklamla hedef kitlenin karşısına çıkan Turkcell’in reklamları Haziran ayına oranla yüzde 73 oranında artış gösterdi.

Turkcell’i ikinci sırada, 9 bin 46 reklam spotuyla, Vodafone takip etti. Listenin üçüncü sırasına ise, Haziran ayına oranla dikkat çekici bir yükseliş gösteren Avea yerleşti. 7 bin 802 reklam spotuyla tüketicilere seslenen Avea’nın reklamlarının yüzde 72 oranında arttığı belirlendi.

PATOS, BEREN SAAT İLE ATAĞA GEÇTİ!
MTM’nin aynı rapor sonuçlarına göre, Temmuz ayında TV mecrasına verdiği reklamları ile dikkat çekici bir çıkış gösteren markalar ise Algida Magnum, Ufo, Prima, Patos, Head&Shoulders, Pantene, Nazo, Rocco, Eker Süt Ürünleri, Padişah Halı, Rinso, Aygaz ve Maggi oldu.

ULUSAL GAZETELERE EN ÇOK REKLAM İŞ BANKASI’NDAN!
MTM Medya Takip Merkezi, ulusal gazete ve eklerinde yayınlanan reklamları da raporladı. Buna göre, Temmuz ayında basına en çok reklamı İş Bankası verdi. TV mecrasının reklam lideri Turkcell, basında ise ikinci sıraya geriledi. Turkcell’i sırasıyla ETS Tur, Vatan Bilgisayar ve Avea takip etti.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.