MediaCat

WPP Avrupa Birliği’nin onayını aldı

TNS firmasını satın almak için WPP firmasının verdiği teklif Avrupa Birliği kurallarına…

WPP Avrupa Birliği’nin onayını aldı

TNS firmasını satın almak için WPP firmasının verdiği teklif Avrupa Birliği kurallarına uygun bulundu.

Avrupa Komisyonu’nun verdiği bu karar WPP’nin satın alacağı TNS’e ait 30 ülkede faliyet gösteren televizyon görüntüleme bölümü olan TAM ve İrlanda’da yerleşik olan pazar araştırma bölümü için geçerli.

WPP, İrlanda’daki işi ile birlikte AGB Nielsen’deki hisselerini veya TNS’nin servis bölümü olan TAM’ı satmayı teklif etmişti.

Rekabet konusunda komisyondaki Neelie Kroes’in söylediğine göre WPP’nin vaatleri bu birleşme neticesinde müşterilerin fiyatların yükselmesi ve seçeneklerin azalması gibi konularda şikayetçi olmayacaklarını gösteriyor.

WPP’nin CEO’su Sir Martin Sorrell’in teklifini yükseltmemesi üzerine, TNS hissedarlarına bu teklifi reddetmeleri tavsiye edilmekte. Bu arada TNS hissedarlarının yüzde 11’inin kabulunu görmüş olan Sorrell, teklifinin geçerlilik süresini Cuma gününe kadar uzattı.

23 Eylül 2008 kapanışı itibari ile 486.5 pence olan WPP hisselerine karşılık, 9 Temmuz 2008 tarihinde WPP’nin TNS hisseleri için verdiği teklif 264.9 pence (yaklaşık GBP 1,161 milyon).

Bugünün haberine göre, teklifi olması gerekenin altında bulan TNS yönetim kurulu, hissedarlara teklifi reddetmelerini tavsiye ediyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.