Güllerin Savaşı ilk yayın gününde zirvede

8 Temmuz’da Twitter’da en çok konuşulan programlar.

09.07.2014 - 16:28 | MediaCat

Kanal D’nin beklenen dizisi Güllerin Savaşı, Salı günü Sosyal TV’ye hızlı bir giriş yaptı ve toplamda aldığı 4,538 Tweet ile ilk yayın günün birinci sırada kapattı. İzleyiciler “Güllerin Savaşı bu akşam için tercihim. Diziyi çok merak ediyorum. Umarım güzel sonuçlar alır.” diyerek dizilerinin başına oturdu. Damla Sönmez’in hayranları “Güllerin Savaşı harika bir diziydi ve sen yine oyunculuğunu konuşturdun melek” ve “Damla Sönmez #Gülru karakteri ile çok konuşulacak çok” gibi paylaşımlarla oyuncuya desteklerini gösterdiler.

Dizi finali ile ilgili tartışmalar devam ederken Güneşi Beklerken hayranları boş durmadı ve dizi toplamda aldığı 2,639 Tweet ile günü ikinci sırada kapattı. Oyuncuları adım adım takip eden izleyiciler buradan bir sonuç çıkarmaya çalışırken bir yandan da 52. Bölüm fragmanını aralarında paylaştılar. Sosyal TV izleyici bir yandan da TNS verilerini dizinin online izlenme oranları ile karşılaştırıp sorguladılar ve  günün sonunda Serkan Andiç’in Tweeti “51. Bölümü 2 günde ortalama 1.500.000 kez izlenmiş bulunmakta.. Where is the Adalet TNS?” Top Tweet oldu. Final sezonun senaryosunun da sızdırılmış olması izleyiciler arasında büyük tartışma yaratırken “#GüneşiBeklerken’in final senaryosunu sızdıranlar bu sektör adına utanç verici insanlar. Ayıklanmalı.” gibi yorumlara neden oldu.

Fox’un bir diğer iddialı yaz dizisi Ruhumun Aynası, ilk yayın gününde Sosyal TV’de üçüncü sıraya oturdu. 1,040 kullanıcıdan toplamda 2,184 Tweet alan dizi günün en geniş yayılımı ile 10,790,918 izleyicinin Twitter akışında yerini aldı. “Ruhumun Aynası beklentimin üstünde bir iş olmuş.” Ve “Tebrikler #RuhumunAynası ekibi emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum.. Tekrarını bile izlettiren dizi” gibi paylaşımlarla yayın hayatına başlayan dizi Sosyal TV izleyicilerinin de dikkatini çekmeyi başardı. Gece boyunca en çok mention alan hesaplar @foxturkiye, @tubaunsal, @bulentisbilen, @mugeturali, @emrekarayel01 ve @ozgurcancevik oldu.

Sosyal TV’nin sevilen yüzlerinden Uğur Dündar’ın sunduğu Halk Arenası Cumhurbaşkanı adanı Ekmeleddin İhsanoğlu’nu konuk ettiği bölümü ile Salı akşamını dördüncü sırada kapattı. Sosyal TV izleyicilerinin İhsanoğlu’na sorularını ilettiği gecede “Türkiye’ye terbiyeli, seviyeli bir Cumhurbaşkanı lazım. Kavgadan ülke bıktı. Yeter!” ve “Bu saatten sonra Ekmeleddin bey aleyhine konuşan RTE’nin ekmeğine yağ sürer” gibi paylaşımlar ağırlıktaydı. Program toplamda 1,390 kullanıcıdan 1,990 Tweet aldı ve yayılımda 3,255,565 izleyicinin Twitter akışına ulaştı.

Perşembe gününü iple çeken Kardeş Payı izleyicileri dizilerinin tekrarı için klavyelerinin başındaydı. Yeni bölümden kareleri paylaşan Sosyal TV izleyicileri bir yandan da geçen haftaki bölümü yeniden izledi.

  

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 8 Temmuz 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.