Pepsi ile daha mutlu

Pepsi’nin yeni kampanyası 'daha mutlu' geçtiğimiz hafta başı itibariyle Fox’da yayına başladı. Şirket temsilcisi Dave DeCecco, 2003 yılından

05.02.2007 - 13:43 | MediaCat

Pepsi’nin yeni kampanyası ‘daha mutlu’ geçtiğimiz hafta başı itibariyle Fox’da yayına başladı.

Şirket temsilcisi Dave DeCecco, 2003 yılından bu yana uygulananan ‘Pepsi, kola budur’ kampanyasının yerini alan yeni reklamlarla Pepsi içildiğinde neler hissedildiği yakalanmaya çalışıldığını, Pepsi’nin farklı insanlar için farklı şeyler çağrıştırsa da hep olumlu hisleri yakaladığını ifade etti. Kampanyanın ilk reklamı ‘Pinball’, Pepsi’nin uzun zamandır çalışmakta olduğu BBDO New York tarafından hazırlandı.

Pepsi, bu yıl yeni ambalaj ve yaratıcı çalışmalarla ana markasına odaklanacağını vurguluyor. Pepsi’nin tüm yeni reklam versiyonları Pepsigallery.com adresinden izlenebiliyor. Şirket her üç haftada bir yeni bir tasarım yayınlanayarak toplam 35 farklı dizayna yer verecek.

Rakipleriyle oranlandığında Pepsi’nin satışlarında düşüş olduğu gözleniyor. Örneğin, Beverage Digest verileri doğrultusunda, süpermarket kanalında geçen yılın ilk 11 aylık döneminde Coke’un yüzde 4.2; Cadbury’nin ise yüzde 1.5’lik düşüşüne oranla Pepsi’nin satışları yüzde 6.2 düşüş gösterdi.

Nielsen Monitor-Plus’dan elde edilen bilgiye göre Pepsi, geçen yıl toplam bütçesinin (135 milyon Amerikan Doları) yarıdan fazlasını medya çalışmalarına (75 milyon Amerikan Doları) ayırdı.