Metaverse’ün ilk evsiziyle tanışın

Meta evrenin büyüsü bize daha önemli şeyleri unutturuyor olabilir mi?

05.04.2022 - 15:01 | Simge Şenses

Metaverse, eğlence ve pazarlamanın yeni merkezi olarak konumunu güçlendirirken, markaların ve yatırımcıların kaynak aktardığı başlıca alanlardan olmayı sürdürüyor. Fransız sivil toplum kuruluşu Entourage, TBWA\Paris imzalı yeni kampanyasıyla sanal dünyanın sanal varlıklarına harcanan meblağların gerçek dünyanın gerçek sorunlarına merhem olabileceğini hatırlatıyor.

Yalnızca Fransa’da 300 bin evsiz yaşıyor ve araştırma verileri, yoldan geçenlerin yüzde 85’inin evsizleri görmezden gelmeyi tercih ettiğini gösteriyor. Entourage, bu soruna meta evrende evsizliği deneyimleyen ilk kişi olarak konumlandırdığı Will karakteriyle dikkat çekiyor.

Will, tamamen piksellerden oluştuğu halde alıcılarına birer servete mal olan sanal mülklerin etrafında dolanırken, Entourage’ın ihtiyaç sahiplerine yardım etmeyi kolaylaştıran aplikasyonunun tanıtımını yapıyor; izleyenleri yatırımlarını sanal varlıklar yerine gerçek yaşamlara yapmaya davet ediyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Entourage
  • Reklam Ajansı: TBWA\Paris
Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.