MediaCat

Meta ve Peugeot Türkiye’den güçbirliği

Meta’nın yapay zekâlı reklam ürünü ASC’yi kullanan ilk otomotiv şirketi olan Peugeot, CPA ve satış oranlarında tatmin edici sonuçlar elde etti.

Meta’nın yapay zekâlı reklam ürünü Advantage+Shopping Campaigns’i (ASC) otomotiv alanında ilk kullanan şirket Peugeot Türkiye oldu. Yapay zekâyı hızlı bir kampanya öğrenme algoritmasıyla birleştirerek, hedef kitle ve kreatif optimizasyonlar aracılığıyla ilgili  hedef kitleye ulaşmayı kolaylaştıran ASC, eylem başına maliyet (CPA) oranlarını ve satışları artırmaya hizmet ediyor.

Peugeot Türkiye’nin kullanımında kampanya öğrenmesi, yapay zekâ tabanlı hedefleme algoritmasıyla genişletildi; en uygun reklam öğesi – kitle segmenti gruplaması ve bu grupların her biri için daha otomatikleştirilmiş bir teklif çözümü hakkında kampanya içgörüleri elde edildi. Süreç sonunda standart olarak kullanılan formatlara göre CPA’de yüzde 32 düşüş ve satışlarda yüzde 51 artış sağlandı.

Kampanya süresince 50 farklı reklam görseli kullanılırken, reklamlar Meta’nın tüm yerleştirmelerinde boy gösterdi ve en iyi performans gösteren reklamları ölçeklendirmek adına kampanya bütçesi optimizasyonundan yararlanıldı. Test dönemi boyunca lifestyle görsellerin satış ve satınalma niyeti üzerindeki reklam performansını olumlu yönde etkilediği görüldü.

Peugeot Türkiye Dijital Pazarlama Süpervizörü Mert Akyol, “Kreatif ve bütçe optimizasyonu ile potansiyel müşterilere daha düşük birim maliyetlerle ulaşarak daha iyi performans KPI’ları elde etmemizi sağlayan yapay zekâ destekli yeni ASC ile META, her zaman olduğu gibi iş hedeflerimize en uygun çözümü bulmamıza yardımcı oldu” dedi.

Publicis Groupe Türkiye Performans Pazarlama Direktörü Zeynep Yatlav ise ASC’nin kendilerine yapay zekâ desteği ile iş hedeflerini karşılayan yüksek performanslı bir ürün deneyimi sunduğunu belirtti ve “META’nın gelişen teknolojilerini ve yeni reklam ürünlerini en son gelişmelerden haberdar olarak planlama stratejimize dahil etmeye devam edeceğiz” diye ekledi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.