MediaCat

Facebook hedeflemeye tarayıcı geçmişlerini dâhil ediyor

Bu yeni uygulamaya katılıp katılmamak kullanıcıların tercihine bırakılıyor.

Facebook hedeflemeye tarayıcı geçmişlerini dâhil ediyor

Facebook, kullanıcıları site üzerinde gördükleri reklamların onlara nasıl ulaştığı konusunda bilgilendiren bir duyuru yayınladı. Sosyal ağın duyurusu yakın zamanda kullanıcıların karşısına çıkacak iki yenilik konusunda da ipuçları veriyor.

Bu yeniliklerden ilki, Facebook’un çok yakın bir gelecekte hedefleme seçeneklerini kullanıcıların sadece Facebook üzerindeki etkileşimleri ile sınırlamanın ötesine geçecek olması. Hedefleme sistemini kullanıcıların internette ziyaret ettikleri diğer siteleri ve kullandıkları diğer uygulamaları da kapsayacak şekilde genişleteceğini duyuran Facebook, takip edilmek istemeyen kullanıcılara bu genişletilmiş sistemden çıkış seçeneğinin sunulacağını söylüyor.

Facebook yeni hedefleme sisteminin nasıl çalışacağını duyurusunda şöyle anlatıyor: “Diyelim ki yeni bir televizyon almak istiyorsunuz ve hem internetten hem de kullandığınız farklı uygulamalar üzerinden televizyon seçeneklerini araştırıyorsunuz. Bu durumda size Facebook üzerinde, fiyat ve marka karşılaştırması yaparken size yardımcı olabilecek televizyon kampanyalarına ilişkin reklamlar gösterebiliriz. Aynı zamanda, tüketici elektroniği ürünleri ile ilgilendiğinizden yola çıkarak, gelecekte size televizyonunuzla birlikte kullanabileceğiniz hoparlörler ve oyun konsolları gibi farklı elektronik ürünlerin reklamlarını da sunabiliriz.”

Kullanıcıların reklamlar üzerindeki kontrolü artıyor

Facebook “Ad Preferences” adını verdiği yeni bir aracı da yakın zamanda kullanıcılara sunmayı planlıyor. Kullanıcıların Facebook’un kendilerine gösterdiği reklamlar üzerindeki kontrolünü artırmayı amaçlayan bu yeni araç, ilişkisiz olduğu düşünülen reklamların kullanıcıya neden gösterildiği açıklarken, benzer reklamları görmek istemeyen kullanıcılara bu taleplerini iletme şansı da veriyor.

Facebook hedeflemeye kullanıcıların tarayıcı geçmişlerini dâhil ediyor

Facebook reklam hedefleme ve reklam tercihleri yönetimi ile ilişkili yeniliklerin ilk etapta ABD’de, önümüzdeki haftalarda hayata geçirileceğini söylüyor. Yeni uygulamaların küresele yansıması ile önümüzdeki aylarda gerçekleşecek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.