Kral TV ve Kral FM resmen Doğuş’ta

Doğuş Grubu bünyesindeki A Yapım, Kral TV ve Kral FM'i resmen bünyesine kattı. Kral Medya Grubu Ticari ve İktisadi Bütünlüğü'nün devir teslim töreni...

22.10.2008 - 10:30 | MediaCat

Doğuş Grubu bünyesindeki A Yapım, Kral TV ve Kral FM’i resmen bünyesine kattı. Kral Medya Grubu Ticari ve İktisadi Bütünlüğü’nün devir teslim töreni Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (TMSF) merkez binasında gerçekleştirildi.

Törende konuşan TMSF Başkanı Ahmet Ertürk, şunları söyledi: “Ekonomik krize ilişkin endişelerin ifade edildiği bir ortamda Doğuş Grubu için çok anlamlı bir alışveriş. Bu satışla elde edilen gelirin toplamı 18 milyar dolara yaklaştı. Gelişmiş ülkeler bizim izlediğimiz yolu izleyecekler gibi görünüyor. Gelişmiş ülkelerde de bu krizler yaşandığına göre, bunu olağan olarak görme gibi bir yanlış anlayışın egemen olmasına izin vermemeliyiz. Asla normal, olağan krizler değildir.

Yaptığımız bu satışla elde edilen gelir, bankalara aktarılan kaynağı geri kazanma çabalarından biri. Bu nedenle anlamlı ve çok önemli bir iş. Ferit Bey’in şahsında Doğuş Grubu’na teşekkür ediyoruz. Bu Türkiye ve bizim için iyi bir bedel. İyi bir para ödediler, iyi bir varlık aldılar. Güçlü potansiyeli olan bir medya grubu. Kral Medya Grubu’nu sağlam ellere teslim ediyoruz. 95 milyon doları tahsil ettik, bu para kamuya gidecek. Bu parayla kamuya olan bankacılık krizinin maliyetini bir parça daha aşağı çekmiş olacağız.”

ŞAHENK: DAHA İYİ YERLERE GETİRECEĞİZ

Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk de konuşmasında şunları kaydetti: “Kral Grubu önemli bir marka. İleriye dönük bir aracı olarak en iyi şekilde bu markayı daha iyi yerlere getirmeye çalışacağız. Dünya ekonomisinde her gün moral bozucu haberlerin art arda geldiği anları yaşıyoruz. Biz memleketimize inanıyoruz ve böyle bir yatırımı yapmanın mutluluğunu paylaşıyoruz.

Bu bir küresel problemdir ve küresel çareler aranmaktadır. Bu da bu problemin en kısa zamanda çözüleceğinin göstergesidir. Ülkemizin sağlıklı ve dayanıklı süreçte olduğunu düşünüyorum. Doğru tercihlerin yapılacağından tereddütümüz yok. Ülkenin geleceğine inanıyoruz ve yeni yatırımlar yapıyoruz. Değişen dünya ekonomisinde temkini elden bırakarak aldığımız kararlar değildir. Kral Grubu’nu daha da değerli kılmak ve dışsal ekonomik faydayı memleketin faydasına sunmak temel amacımız. Bu yatırımın hepimize hayırlı olmasını diliyorum.”

18 Haziran’da gerçekleştirilen ihalede A Yapım Radyo ve Televizyon Yayıncılığı A.Ş. 95 milyon dolar teklif etmişti. Kral TV’ye Uzan Grubu’nun borçlarına karşılık TMSF tarafından el konulmuştu.

Kaynak:www.ntvmsnbc.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.