Pepsi global logosunu yeniliyor

ABD'nin ikinci en büyük alkolsüz içecek şirketi Pepsi, logosunun yüzünü değiştirmek üzere...

22.10.2008 - 11:25 | MediaCat

ABD’nin ikinci en büyük alkolsüz içecek şirketi Pepsi, logosunun yüzünü değiştirmek üzere…Logosunun yeni yüzü için 1.2 milyar dolar (700 milyon £) harcama yapacak olan Pepsi logusunu yeniliyor.

Markanın üzerinde yer alan kırmızı ve mavi küre şeklindeki simge 1950’li yıllarda yaratılmıştı. Şirket şu an potföyünde yer alan ürünlerinin paketlemesinde bir dizi ‘gülümseme’ yi tanımlayacak.

Pepsi ‘duygulara’ hitap edecek

PepsiCo’dan yapılan açıklamaya göre, Diet Pepsi üzerinde yer alacak olan logonun ‘belli belirsiz bir gülümseme’ şeklinde olacağını, normal Pepsi’lerde ‘tam gülümseme’, Pepsi Max’ta ise ‘kahkaha’ şeklinde bir gülümsemenin olacağı kaydedildi.

Plan, İngiltere pazarında Pepsi bünyesinde yer alan ve Coca-Cola’nın Sprite ürünü ile rekabet etmek amacıyla 2000 yılında piyasaya sürmüş olduğu Sierra Mist ve ilk defa 1996 yılında piyasaya sürülen Mountain Dew ürünü ile uygulanmaya başlanacak.

Pepsi geçtiğimiz günlerde İngiltere’deki cola pazarının en büyük payını (yüzde 23-24 aralığında) elinde bulundurduğunu iddia etmiş, bunu Pepsi Max için yapılan önemli pazarlama aktiviteleri takip etmişti. Buna rağmen, Pepsi zayıf kar rakamları sonrasında küresel bazda 3 bin 300 çalışanıyla yollarını ayırmayı planladığını açıklamıştı.

Kaynak:brandrepuclic

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.