Facebook’un aslında söylemek istedikleri

Geçtiğimiz aylarda yayınladığı bir reklam filmiyle kullanıcılarından özür dileyen Facebook, herkesi ikna etmeyi başaramamış gözüküyor.

31.07.2018 - 11:19 | Arzu Nilay Kocasu

Facebook, Watch Party özelliğini duyurdu

2018’in büyük bir kısmını Cambridge Analytica skandalının gölgesinde geçiren Facebook, Nisan ayında hedef kitlesinden özür dilediği bir reklam filmi yayınlamış; platformun “kullanıcıları ile onların arkadaşlarını bir araya getirme” görevini yeniden üstleneceğinin sözünü vermişti.

Facebook’un samimi olma iddiasındaki bu vaadi herkesi ikna etmeye yeterli olmadı elbette. Tıpkı John Oliver’ı ikna etmeye yetmediği gibi. HBO’da yayınlanan Last Week Tonight with John Oliver’ın sunucusu, programın son bölümünde izleyicileri Facebook’un özür dilediği reklamın daha “dürüst” bir versiyonuyla buluşturdu.

Orijinal reklamın ardından İngiliz sunucunun ufak bir açıklamasıyla yayınlanan parodi reklam, kabaca, pek çoklarının içinden söylediği şeyi dışavuruyor: “Sizin ve bugüne kadar temas kurduğunuz herkesin verileri için buradayız.”

Kaynak: Ad Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.