MediaCat

Mükemmel reklamcının anatomisi

Reklamcılık kariyeri çetin bir yol. Bu yolda tökezlemeden ilerleyebilecek bir beden neye benzerdi? Sorunun cevabı Avustralya’dan geliyor.

Mükemmel reklamcının anatomisi

Takvimler 2017’yi gösterirken dönemin yaratıcılık yarışmalarına damga vurarak adını sektör tarihinin sayfalarına altın harflerle yazdıran Graham‘ı hatırlıyorsunuzdur muhakkak. Avustralya Ulaşım Kaza Komisyonu’nun, araba kazalarına direnç gösterebilecek bir insan bedeninin neye benzeyeceği sorusuna Heykeltraş Patricia Piccinini’yle birlikte verdiği bir cevap olarak sahneye çıkan Graham kısa sürede geniş kitlelerin ilgisine mazhar olmuş, sergi olarak tasarlanan proje Cannes Lions 2017’den de Büyük Ödül ile dönmeyi başarmıştı.

Şimdilerde sektör, fevkalade dirençli bedeniyle uzun bir kariyeri garantileyen yeni bir prototiple karşı karşıya: Grant. Araba kazalarından etkilenmeyen kuzeni Graham’dan farklı olarak kendisine reklamcılık sektöründe bir kariyer yolu çizen Grant, sektörün insan bedeni üzerindeki tüm olumsuz etkilerini bertaraf edecek “mükemmel” reklamcı bedenine sahip.

The Melbourne Advertising and Design Club tarafından düzenlenen Stars Creative Showcase kapsamında reklam ajansı Cummins & Partners tarafından hazırlanan parodi reklam; müşterilerle orta yolu bulmasını yardımcı olacak çıkarılabilir bir omurga ve stresliyken dilediğince alkol tüketmesine müsaade eden fazladan bir karaciğer gibi sektör için gereken mükemmel anatomik donanıma sahip reklamcının tarifini veriyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.