Facebook güven tazeleme peşinde

Yeni kampanyasıyla Facebook, geleceğe pozitif bakma niyetinde.

26.04.2018 - 15:18 | Sencer Uçar

Cambridge Analytica skandalının patlak vermesinin ardından 14 yıllık tarihinin en çalkantılı dönemine giren Facebook, her şeye rağmen yılın ilk çeyreğini mali açıdan pozitif bir tablo ile kapatmayı başardı.

Facebook tarafından yapılan açıklamada, geçtiğimiz yıl aynı döneme kıyasla 2018’in ilk çeyreğinde toplam gelirin yüzde 49 artış göstererek 12 milyara ulaştığı, reklam gelirlerinin ise yine bir önceki yılın ilk çeyreğine kıyasla yüzde 50 artarak 11,79 milyar dolar seviyesine yükseldiği belirtildi. Yine aynı açıklamaya göre, aylık aktif kullanıcı sayısında yüzde 13,3’lük, günlük aktif kullanıcı sayısında ise yüzde 13,4’lük bir artış meydana geldi.

Her ne kadar rakamlar iyimser bir tablo koysa da Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, zorluklarla geçen bir dönem olarak tanımladığı 2018’in ilk çeyreği ile birlikte sorumluluklarını tekrar gözden geçirdiklerini ve hizmetlerinin iyi amaçlar için kullanıldığından emin olmak adına yatırımlarını artırdıklarını açıkladı. Zuckerberg, insanları bir araya getirmek, topluluğu güçlendirmek ve dünyayı daha küçük bir hale dönüştürmek için yeni yöntemler geliştirmeye ihtiyaçları olduğunun da farkında.

Bu yeni amaçlar doğrultusunda Facebook, dün itibarıyla tarihinin en büyük kampanyalarından birini başlattı. Facebook, kampanya kapsamında hazırlanan reklam filminde geçmişi şöyle bir yad ediyor, ardından da sahte haberlerden, tık tuzağından ve spam’lerden dem vurup, kullanıcı güvenliği ve gizliliği konusunda daha özenli davranacağını vaat ediyor.

Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.