McDonald’s moda dünyasında

Mcdonald's yeni kampanyasında ilhamını modaya yön veren markalardan alıyor.

20.08.2019 - 10:13 | Arzu Nilay Kocasu

Parmak yalatan ojeleri ve kova tarzı şapkalarıyla KFC, moda ve güzellik dünyasıyla “şaka yollu” da olsa iç içe olan markalardan biri. Ancak şu sıralar yeni bir rakibi var: Mcdonald’s.

24 Eylül’e kadar satışta olacak yeni ürünü Spicy Chicken McNuggets’ın tanıtımı için modanın gücünden yararlanmaya karar veren McDonald’s, Supreme gibi geniş hayran kitlesine sahip markalardan ilham alan bir reklam kampanyasıyla hedef kitlesinin karşısında. Markanın yeni tavuklarını Schnuggs adını verdiği bir moda markası olarak konumlandırdığı kampanya Leo Burnett Londra imzası taşıyor.

Leo Burnett Londra Kreatif Direktörü Graham Lakeland kampanya fikrini şu sözlerle açıklıyor: “Kampanyanın ilhamını, en yeni ürünlerini denemek için çıldıran genç hayran kitlelerine sahip markalardan aldık. Bu nedenle, yeni Spicy McNuggets ürünümüzün tanıtımı için ‘moda öncüsü’ bir giyim markası parodisi kurgulamanın çok yerinde bir hareket olacağını düşündük. Bu ve yemek odaklı paylaşımlar, yeme içme alanında bu yılın en çok konuşulan isimlerinden birine dönüşmemize yardımcı oldu.”

Facebook, Instagram ve Twitter’daki reklamlara ek olarak, Snapchat kullanıcılarına, suratlarını ateş üfleyen Spicy Chicken McNugget’lara dönüştürmelerine olanak tanıyan bir lens de sunan markanın kampanyası ayrıca gazete gibi daha geleneksel mecralarda da devam ediyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: McDonald's
  • Reklam Ajansı: Leo Burnett London
Kaynak: Adland.tv

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.