Yemeksepeti’nden doğa dostu hareket

Yemeksepeti, 2020 ve 2021 yıllarına ait karbon emisyonlarını doğaya kazandırdığı iki ormanla dengeledi.

16.03.2022 - 14:27 | MediaCat

Hızlı ticaret platformu Yemeksepeti, 2020 ve 2021 yıllarına ait karbon emisyonlarını İzmit Derince bölgesinde Sürdürülebilirlik Akademisi ve Ege Orman Vakfı işbirliğiyle oluşturduğu iki ormanla dengeledi. Yemeksepeti, Yemeksepeti Banabi ve Yemeksepeti Mahalle kapsamındaki tüm ofis ve depo operasyonlarıyla saha ekibinin yakıtlarından kaynaklanan karbon emisyonlarına karşılık iki orman doğaya kazandırılmış oldu.

Yemeksepeti her sene karbon ayak izini düzenli olarak hesaplayarak, doğadaki emisyon izlerinin dengelenmesi adına gereken tüm çalışmaları yerine getirme sözü veriyor.

Doğaya kazandırdığı ormanlarla Yemeksepeti aynı zamanda iklim krizine karşı mücadelede birlikte hareket etmenin öneminin de altını çiziyor. Başta hızlı ticaret sektörü olmak üzere tüm iş dünyasını sorumluluk almaya, tüketicileri de bilinçli seçimlerle bu harekette yer almaya davet eden şirket, karbon ayak izi dengeleme süreçlerini, duyurusunu yakın zamanda gerçekleştireceği büyük çaplı bir iletişim çalışmasıyla anlatacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.