7 tonluk devin ayak izi

E.ON Energia'dan karbon ayak izini somutlaştıran çalışma.

17.05.2022 - 11:24 | Sencer Uçar

7 tonluk devin ayak izi

E.ON Energia, her bir bireyin yılda ortalama yedi ton karbon salımına neden olduğu İtalya’da insanların çevreye etkilerini sahilde oluşturduğu dev ayak iziyle görünür kıldı.

Termoli sahilindeki enstalasyon, 80 kilogram ağırlığında ve 26 santimetre ayak uzunluğuna sahip bir erkeğin, karbon ayak izine eşit olacak şekilde 7 ton ağırlığında olduğu varsayılarak oluşturuldu. Dev ayak izi hiçbir mekanik teçhizat ya da kimyasal madde kullanılmadan, Accademia della Sabbia heykeltıraşları tarafından elle yapıldı.

Sahildeki dev ayak izi bir süre sonra silinse bile drone ile çekilen fotoğrafları sayesinde Google Maps’te yer almaya devam ediyor.

Yedi tonun devasa bir miktar olduğunu söyleyen DLV BBDO Yönetici Kreatif Direktörü Daniele Dionisi, “Peki iklim krizine karşı harekete geçmek neden bu kadar zor? Çünkü karbon ayak izi soyut, uçucu bir kavram. Pekâlâ, şimdi tüm ağırlığıyla karşınızda: Yedi tonluk bir devin ayak izi” yorumunda bulunurken, E.ON Energia Kurumsal ve Pazarlama İletişimi Direktörü Mauro Biraghi ise görünmez olanı görünür kılan kampanyayı hayata geçirmekten duydukları gururu dile getirdi.

KÜNYE

  • Reklamveren: E.ON Energia
  • Reklam Ajansı: DLV BBDO
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.