Vodafone Vakfı, geleceğin STK liderlerine destek oluyor

Young Guru Academy ile geleceğin sivil toplum kuruluşu liderlerinin yetişmesine destek veren Türkiye Vodafone Vakfı, Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hasan Süel ve YGA Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Yaman’ın katılımıyla genç STK liderlerini Vodafone Plaza’da ağırladı.

10.08.2011 - 00:00 | MediaCat

Young Guru Academy ile geleceğin sivil toplum kuruluşu liderlerinin yetişmesine destek veren Türkiye Vodafone Vakfı, Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hasan Süel ve YGA Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Yaman’ın katılımıyla genç STK liderlerini Vodafone Plaza’da ağırladı.

2007 yılından bu yana, çeşitli kurum ve kuruluşlarla sosyal projeler gerçekleştiren Türkiye Vodafone Vakfı, YGA (Young Guru Academy) işbirliği ile 25 – 28 Temmuz tarihleri arasında dünyada ilk kez gerçekleşen “Geleceğin STK Liderleri Kampı”nı düzenledi.

Türkiye Vodafone Vakfı, hem “Geleceğin STK Liderleri Kampı”nın detaylarından bahsetmek hem de yarının toplumuna yön verecek sivil toplum liderleri yetiştirmenin önemini aktarmak üzere, basın mensupları ve Kamp’a katılan gençleri, Türkiye Vodafone Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hasan Süel ve YGA Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Yaman’ın katılımıyla gerçekleşen bir toplantıda ağırladı. Kurumsal dünya ile sivil toplum arasındaki sınırların giderek bulanıklaştığı ve şeffaflığın önem kazandığı günümüz dünyasında Türkiye Vodafone Vakfı ve YGA, bu davet aracılığıyla bir yandan STK dünyasının geleceğini şekillendirecek liderlerle etkileşimde bulunma ve onların taze fikirlerini tanıma fırsatı bulurken, diğer yandan genç liderlerin gelişimi için fırsat yaratmış oldu.

Sosyal politikaların ağırlık kazanmaya başladığı ve hem devletler hem de özel kuruluşların STK’ların gösterdiği bilinçlenme yolunda hızla ilerlediği günümüzde, sürdürülebilirlik için sosyo-ekonomik kalkınmayı hedefleyen dernek, vakıfların ve bu kuruluşlarda çalışacak sivil toplum liderlerinin sayısında artışa ihtiyaç var. Vodafone da bu ihtiyacı giderebilmek için geleceğin STK liderlerinin yetişmesine, “Geleceğin STK Liderleri Kampı” ile destek oluyor.

Bu kapsamda 30 yaş altı üniversite öğrencileri ve genç profesyoneller, STK Liderleri Kampı’na katılmak için YGA ve Türkiye Vodafone Vakfı’nın web adreslerinden başvuruda bulundular. Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER), Adım Adım, Türk Eğitim Vakfı (TEV), Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ve Alternatif Yaşam Derneği (AYDER) gibi önemli STK’lardan da gelen adaylar arasından 15 kişi seçilerek kampa katılma hakkını elde etti.

Her yıl düzenlenmesi planlanan STK Liderleri Kampı, Sivil Toplum Kuruluşları’nda profesyonel olarak çalışan ve/veya sivil toplum kuruluşlarında çalışmayı düşünen son sınıf, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine yönelik “birlikte başaran STK liderleri” yetiştirmeyi hedefliyor. Saklıköy’de gerçekleştirilen ilk “Geleceğin STK Liderleri Kampı”nda, birlikte başarmak ve sosyal inovasyonu teşvik etmek hedefiyle uygulama örnekleri paylaşıldı ve geleceğe yönelik aksiyon planları çıkartılarak sürdürülebilir bir platform oluşturuldu.

9 Ağustos günü STK Liderleri Kampı’nın detaylarını paylaşmak üzere Vodafone Plaza’da gerçekleştirilen toplantıda, Türkiye Vodafone Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Süel, sürdürülebilirlik yolunda şirketler ile STK’lar arasındaki çizgilerin giderek yok olduğunun ve her iki dünyanın birbiri ile sürekli etkileşimde ve işbirliğinde olması gerektiğinin altını çizdi. Türkiye Vodafone Vakfı olarak herhangi bir toplumun gelişiminin, sivil toplumun katkısı olmadan tamamlanamayacağı anlayışıyla faaliyetlerini sürdürdüklerini belirten Süel, Türkiye’de sivil toplum liderleri yetiştirmeye ve STK’ların faaliyet alanlarını artırmaya büyük önem verdiklerini ifade etti.

Süel, STK’larda kariyer yapmanın bundan 10 yıl sonra çok daha tercih edilir bir durum olacağının ve bu alanda 3. sektör deneyimi ile iş dünyası dinamiklerini harmanlama yetisi olanların daha başarılı olabileceğinin altını çizdi. Gençlere profesyonel olarak STK’larda kariyer yapmanın yolunun, istekli olmak kadar bilinçli bir çalışmadan da geçtiğini aktaran Süel, konuşmasının sonunda tüm katılımcıların gelecekte gerçekleştirecekleri projeleri merakla beklediğini söyledi.

Toplantıda Hasan Süel’in ardından söz alan YGA Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Yaman, “Daha iyi bir dünyanın vicdani zekası yüksek CEO lara, CEO yetkinliğine sahip STK liderlerine ihtiyacı var. Türkiye’ de ve dünyada ilk defa gerçekleşen bu YGA kampında gönüllü olarak görev almaktan büyük onur duyuyorum.” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.