Facebook artık SIM kartta

Gemalto, Facebook'u akıllı olmayan telefonlarda da kolayca kullanmak için SIM yongası üzerinde çalıştıran bir teknoloji üretti.

17.02.2011 - 00:00 | MediaCat

Gemalto, Facebook’u akıllı olmayan telefonlarda da kolayca kullanmak için SIM yongası üzerinde çalıştıran bir teknoloji üretti. Bu sayede de en düşük modelli telefonlar bile Facebook rahatlıkla kullanılabilecek.

SIM tabanlı Facebook, akıllı telefonlardaki kadar geniş kapsamlı değil. Mesela fotoğraf görüntüleme ya da efektli sayfa geçişleri bu sürümde bulunmuyor. Fakat uygulama Facebook ile birlikte geliştirildiği için durum güncellemesi, dürtme ve arkadaş isteği gönderme gibi eylemler yapılabiliyor.

Bir SIM araç kutusu ile çalışan uygulamada temel Facebook için gerekli bazı özellikler bulunuyor. Mesela yeni bir veri ulaştığında kullanıcının uyarılması bunlardan sadece biri.

Yeni telefonlardaki SIM kartlar telefondan TCP/IP bağlantısı yapmayı mümkün kılıyor fakat Gemalto bu özelliği kullanmayarak uygulamanın daha eski telefonlarda da çalışmasına olanak sağlıyor.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.