Levi’s’ın global reklamı Londra olaylarıyla çakıştı

Levi's’ın tarihindeki ilk global kampanyası İngiltere'de yayınlamaya başlayalı bir iki saat geçmeden Londra'da politik ayaklanmalar başladı.

11.08.2011 - 00:00 | MediaCat

Levi’s’ın tarihindeki ilk global kampanyası İngiltere’de yayınlamaya başlayalı bir iki saat geçmeden Londra’da politik ayaklanmalar başladı.

Levi’s yeni global kampanyasında 1 Mayıs gösterilerinden görüntüler kullanılmıştı. Wieden & Kennedy tarafından yaratılan reklamda, Londra’da gerçekleşen ayaklanmalara oldukça benzer görüntüler var. Levi’s’ın global kampanyasıyla politik olaylar arasındaki tesadüf markayı, reklam filminin yayınını İngiltere’de bir süre ertelemeye zorladı. Bu arada, Levi’s’ın global reklamı üzerinde bazı değişiklikler yapıldı ve özellikle eylem görüntüleri reklamdan kaldırıldı.

Levi’s’ın global pazarlama müdürü Rebecca Van Dyck, "Dünyanın her köşesiyle bağlantı halindeyiz ve Londra’da gerçekleşen olaylara duyarsız kalmak istemeyiz. Go Forth (ileri git) kampanyamız zamanın ruhunu yakalamak konusunda çok büyük bir başarı göstermiş olsa da özel bir politik olay ya da hareketle bağlantılı değil öncü bir ruhu anlatıyor" dedi.

 

Van Dyck’ın açıklamasına göre Levi’s ekibi global kampanya için Türkiye’nin de içinde olduğu 13 ülkeyi gezmiş. Avustralya, Hindistan, Kuzey Afrika, İspanya ve Tayvan’ın da yer aldığı bu ülkelerde farklı yaş gruplarındaki insanlarla görüşerek onların değerleri ve nelerin onlar için önemli olduğunu incelemiş. Bu araştırma sonucunda kampanyanın konseptini gençlerin dünyada pozitif bir değişim yaratma istekleri belirlemiş. Bu konsept ışığında 1 Mayıs’ta Berlin’de reklam filmi için çekimler yapılmış.

Levi’s tarihinde ilk defa global bir reklam kampanyası hazırlıyor. Üretiminde de artık global bir strateji izleyen marka sonbahar/kış 2012 kreasyonunda dünyanın farklı pazarları için ortak ürünler sunacak.  Pazarlama ve üretiminde stratejisini değiştiren markan global kampanyasının yaratıcı ajansı Wieden & Kennedy, medya satın almasıyla ilgilenen ajans ise OMD. Lokal pazarlama stratejisinden global stratejiye geçen markanın yeni kampanyası için bu iki ajans 2011’in başında çalışmalarına başladılar.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.