Türkiye gazetesi reklamına stratejist görüşü

'Kampanyadaki halk tasviri ne kadar gerçekçi?'

04.10.2013 - 11:18 | Arzu Nilay Kocasu

Rafineri Stratejik Planlama Direktörü Canan Pehlivanoğlu

Rafineri Stratejik Planlama Direktörü Canan Pehlivanoğlu, kadrosunu yenileyen Türkiye gazetesinin relansman kampanyasını değerlendirdi:

Türkiye gazetesi son dönemde yaşadığı kurumsal kimlik ve yazar kadrosu değişimini bir relansman kampanyasıyla duyurarak imajını tazelemeyi amaçlıyor.

‘Değişen Türkiye’ye kayıtsız kalmayan ve farklı görüş, bakış açılarını içinde bulundurarak tarafsız habercilik kültürünü sahiplenen marka’ yaklaşımıyla hareket ettiği görülen markanın stratejisini, özellikle ‘Gezi’ ile tarafsız haberciliğe özlemini ve açlığını dile getiren genel eğilimi tatmin etmek ve sadık okuyucu kitlesine yenilerini eklemek olarak okumak mümkün.

Kampanyanın merkezinde, farklı bakış açıları ve ülke/dünya gündemine dair konu çeşitliliğindeki zenginliği temel alan habercilik yaklaşımının tarafsız, ılımlı ve hedef kitlesini onurlandıran bir duyurusunun yattığı gözüküyor.

Bunun yanında, her ne kadar ‘halktan’ örnekler seçerek, hedef kitlesine hitap edebilecek bir kampanya yapsa da Türkiye gazetesinin bu relansman kampanyasındaki değişen Türkiye resminde, ülke ve dünya gündemine, sosyo-politik olaylara, çevreye bu kadar duyarlı bir ‘halk’ tasvirinin ne kadar gerçekçi ve ikna edici olduğu sorusu düşündürtmüyor değil.

Ancak elbette kampanyanın başarısını, Türkiye Gazetesi gelecek tirajları ve okuyucu kitlesindeki değişim gösterecek.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.