Ülker’in yüzde 20’si satıldı

Hisse başına 12,6 liradan gerçekleşen satıştan 431 milyon lira gelir bekleniyor.

04.10.2013 - 11:41 | MediaCat

Ülker'in yüzde 20'si yabancı yatırımcılara satıldı

2010 yılında başladığı yeniden yapılandırma çalışmalarını tamamlayan Ülker, yüzde 20 hissesini daha Borsa‘da dolaşıma soktu.

Akşam’ın haberinde bir süre önce Ülker’deki payının yüzde 10’luk bölümünü yabancı kurumsal yatırımcılara satacağını açıklayan Yıldız Holding‘in, gelen yoğun talep üzerine ve piyasa likiditesinin artırmak amacıyla satış oranının yüzde 20’ye çıkardığı ifade ediliyor. Haberde, Yıldız Holding’in Ülker’deki paylarının yüzde 20’sinin satışı işlemine Ünlü Menkul Değerler AŞ‘nin aracılık ettiği belirtiliyor.

Akşam bu hisse satışının, Türkiye’nin son 3 yılda gerçekleşen bankacılık dışı en büyük hisse senedi piyasası işlemi olduğunu dile getiriyor. ‘Hızlandırılmış talep toplama’ yöntemiyle gerçekleştirilen satışta hisse fiyatının 12,60 lira olarak belirlendiği ve satıştan elde edilecek 431 milyon dolarlık gelirin, başta Gözde Girişim olmak üzere Yıldız Holding’in diğer mevcut yatırımlarında kullanılacağı da haberde yer verilen detaylardan.

Kaynak: Akşam, Fotoğraf: e-basak@flickr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.