MediaCat

LEGO’dan Concorde’a saygı duruşu

LEGO, 2 bin 83 parçalık Concorde kiti ile zamanın ilk ticari süpersonik uçağına saygı duruşunda bulunuyor.

Havacılık tarihinin yıllıklarında Concorde, insanlığın gökyüzünü fethetme arayışının bir delili olarak duruyor. Atlantik göklerine süpersonik hızlarda çıkan ilk ticari hava aracı olarak bilinen Concorde, geleceğe doğru eşi benzeri görülmemiş bir hızla uçmayı vaat ediyordu. Concorde’un mirası artık sadece tarih kitaplarında değil, uçağın 2 bin 83 parçalık LEGO kitinde de varlığını sürdürüyor.

Nostalji ve yenilik arasındaki uçurumu kapatan LEGO, piyasaya sürdüğü yeni kitiyle Concorde’un mirasına saygı duruşunda bulunuyor. Modelin gövdesinden ayrılabilen tavanı, sınırlı koltukların ve rahat tuvaletlerin dönemin tasarım nüanslarını yansıttığı minyatür bir kabini ortaya çıkarıyor.

İniş takımını kaldırabilen ve geri çekebilen teknik bir mekanizma da içeren kit, bu özelliği ile modeli gerçekliğe bir adım daha yaklaştırıyor. LEGO ayrıca, Concorde’un orijinal tasarımının bir parçası olan sarkık burnunu da tasarıma eklemeyi ihmal etmemiş. Bu burun, uçuş sırasında görünürlüğü artırmak üzere tasarlanmıştı.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

LEGO (@lego)’in paylaştığı bir gönderi

200 dolardan satışa sunulacak olan kit, 7 Eylül itibarıyla LEGO VIP programı üyeleri için ön satışa açılacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.